Dicle Üniversitesi 58 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Dicle Üniversitesi personel alımı ilanı yayımladı. Farklı alanlarda Sağlık ve Sözleşmeli personel alımı yapacak. Şartlar ve Kontenjan dağılımı belli oldu.

Dicle Üniversitesi 58 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Dicle Üniversitesi Resmi Gazetede personel alımı ilanı yayımladı. Az Önce yayımlanmış olan ilana göre Dicle Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 58 kişilik kadro ile sözleşmeli personel alımı yapılacak. Üniversite 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 4/B personel alımı gerçekleştirilecek. Buna göre KPSS B Grubu puan sırasına göre Herhangi bir mülakat yapılmaksızın personel alımı yapılacak.

Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunu Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 18 Temizlik Görevlisi, 4 Teknisyen, 2 Anestezi Teknisyeni,

Ön Lisans Mezunu: 1 Büro Personeli, 1 Tekniker, 10 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 1 Eczane Teknikeri, 1 Pataloji Laboratuvar Teknikeri, 1 Laborant,

Lisans Mezunu: 1 Mühendis, 1 Büro Personeli, 1 Veteriner Hekim, 1 Eczacı, 1 Ebe, 14 Hemşire,

KPSS Taban Puan Şartı Yok!

Sözleşmeli Personel alımında adaylardan herhangi bir Taban KPSS puanı şartı aranmayacak. Buna göre 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden puan almış olmak gerekmektedir.

Mülakat Yapılmayacak!

Dicle Üniversitesi yayımladığı ilanda personel adaylarına herhangi bir mülakat uygulamayacağını bildirdi. Buna göre alımlar KPSS puan sırası ile yapılacak olup alanına göre en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak sıralama ile adaylar belirlenecektir.

Eczacı Alımı için KPSS Şartı Yok!

Eczacı; lisans mezuniyet notu derecesine göre belirlenecektir. Notların eşitliği halinde adaylar arasından diploma tarihi itibariyle önce mezun olana, bunun da eşit olması halinde yaşı büyük olana öncelik verilecektir.

Başvuru İçin Adaylardan Aranacak Diğer Şartlar Nedir?

Genel olarak adayların 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri sağlıyor olmaları gereklidir. Bunun dışında, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Nöbet Usulü çalışmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak gibi şartlar aranacak. Ayrıca aşağıdaki tablodan kontenjana göre özel niteliklere ulaşabileceksiniz.

Başvurular Online Yapılacak!

Üniversiteye personel alımı için başvurular ianın yayımlanması ile birlikte başlamıştır. Adaylara başvuru için 10 gün süre verilmiş olup başvuru süresi içerisinde başvurular Online olarak gerçekleştirilecektir.

Başvuru Tarihleri: 23 Ağustos - 1 Eylül 2022

Başvuru Adresi: //pbs.dicle.edu.tr/ web adresindeki online başvuru sistemine bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak, istenilen belgelerin de eklenmesiyle birlikte elektronik ortamda başvuru yapılacaktır.

Başvuru İçin Sisteme Yüklenecek Belgeler Hangileridir?

Adaylar yukarıdaki adres üzerinde başvuru formunu doldurmaları gereklidir. Ayrıca " Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Alanına göre Diploma, Lisans programından mezuniyet derece belgesi-transkript 100’lük sistem (eczacı için), Başvurulan unvanda istenilen Sertifikaların eklenmesi. Koruma ve Güvenlik Görevlisi için Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı ve Sağlık Kuruluşundan alınmış boy ve kilo ölçümü belgesi ve SGK Hizmet Dökümü " ile başvuru yapılacak.

İLANIN BAŞVURU KILAVUZU BURADA

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2022, 10:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sss
Sss - 1 yıl Önce

Ne zaman açıklanır