Bartın Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı - KPSS 50, Lise ve Lisans

Bartın Üniversitesi personel alımı yapacak. 50 KPSS İle Lise ve Lisans mezunu sözleşmeli personel alımı ilan detayları ve şartları haberde.

Bartın Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı - KPSS 50, Lise ve Lisans

Bartın Üniversitesi personel alımı yapacak. Az Önc Resmi Gazetede yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Bartın Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda ve niteliklerde personel alımı yapılacağını açıkladı. Ayrıca aımlar en az lise mezunu adaylar içerisinden yapılacak olup başvuru şartları ve ilan detayları haberde.

Başvuru Alınacak Kadrolar Hangilridir?

Üniversite bünyesine farklı kadrolarda olmak üzere ,

  • 1 Mühendis,
  • 3 Çocuk Gelişimcisi,
  • 2 Psikolog,
  • 1 Fizyoterapist,
  • 2 Şoför,

Başvuru Şartları Ne Olacak?

Üniversite sözleşmeli personel alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cmhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adyalar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavında Lise için P94, Lisans için P3 puan türünden en az 50 puan almış olmak,

Aım yapılacak alanlarda Şoför için en az Lise ve Diğer pozisyonlar için en az lisans mezunu olmak gereklidir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversite sözleşmeli personel alımı başvurusu ilanın yayım tarihi olan 14 Nisan 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 15 gün içerisinde yani 28 Nisan 2023 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE