Ucuz Kolonyadaki Tehlikeye Dikkat

Türk halkının en büyük adetlerinden biri olan kolonya da son dönemlerde sağlığı tehdit etmeye başladı. Çünkü sahte kolonyalar ucuz olarak satılıyor ve zaten ekonomik durumu iyi olmayan vatandaş bu sahte kolonyaları alarak sağlıklarını tehlikeye atıyor. İşte ayrıntılar...

Ucuz Kolonyadaki Tehlikeye Dikkat

Ucuz Kolonyadaki Tehlikeye Dikkat

Önemli geleneğimizden olan kolanya ne yazıkki çok satılan bir ürün olması sebebi ile merdiven altında çok fazla üretim yapan sahtekarlar tarafından da çok fazla üretim yapılıyor. Ucuz kolanyalar icerisinde alkol yerine metil alkol kullaılması nedeni ile ortaya çok büyük sağlık sorunları meydana gelmesine sebep oluyor.

Normal kaliteli kolanya markalarının ürettiği kolanyalar içerisinde alkolün zararsız bir türü olan etanol kulanılırken malesefki ucuz kolanyalar ise metanol kullanmaktadır. Metanol, metil alkol demektir ve refine edilmemiş bir alkol cinsi olması sebebi ile içerisinde zehirli kimsayal maddeler bulunmaktadır.

Bu sebeple etanolle kıyaslandığında çok daha ucuz bir ücrete satılır ve buda kolanya üretimi için sathe kolanya üreticilerine maliyeti düşürerek daha fazla kazanç elde etme imkanı sağlamaktadır. Limon kolanyası başta olmak üzere pek çok kolanya cinsinde kullanılan metanol başta beyin ve ciğerler olmak üzere pek çok organda kalıcı zararlar olmasına sebep olmaktadır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE