Sağlık Personellerine 1600 Tl'ye Kadar Ek Ödeme Yapılacak! İlk Ödeme Tarihi!

Sağlık Bakanı Fahrettin koca bugün sağlık çalışanlarının beklediği müjdeyi verdi. Ek ödemelerin yüzde 100'e çıkartılacağı açıklamasının ardından hangi kadrolarda ek ödeme olacak? Maaşlarda ne kadar artış olacak ve ilk ödeme ne zaman yapılacak diye merak etmekteler işte cevabı..

Sağlık Personellerine 1600 Tl'ye Kadar Ek Ödeme Yapılacak! İlk Ödeme Tarihi!

Hazine Maliye Bakanı Berat Albayrak Sağlık Bakanlığı personelleri için ek ödemeyi onayladığını açıkladı. İlk müjdeyi saat 19:00'da basın mensuplarına bazı açıklamlar yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan gelmişti. Ek ödemlerin yüzde yüz oranında ödeneceği ifade edildi. Sağlıkçılar bu oranlarda ne kadar bir ödeme alacaklar ve bu ödemeler ne zaman yapılacağı merak edilen sorular arasında yer alıyor.

PERFORMANS ÖDEMELERİ ÜST TAVANDAN ÖDENECEK?

NE KADAR SÜRELİ ÖDEME YAPILACAK? Yapılan çalışmaya göre 4.5 milyar Liralık ek kaynak sağlandığı ifade edildi. Buna göre sağlıkçılara 3 ay geçerli olmak üzere ödemeler üst tavandan gerçekleşecek.

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak kararı onayladığını ifade etti. Bu sebeple performans ödemelerin üst limitten ödemesi hesaplaması bugünden itibaren yapılabilir. Bunun için Bakanlık bünyesinde taşra birimlere bir genelge gönderilmesi beklenebilir.

SAĞLIK PERSONELLERİNE NE KADAR YANSIYACAK?

Sağlık Sendikası Semih Durmuş bu konuda önemli bir açıklama yaparak sağlıkçıların kafasındaki sorunun cevabını verdi. Buna göre ödemeler personellerin eğitim düzeyine, çalıştıkları unvanlara, birimlerine ve görev yaptıkları sürelere bağlı olarak kademe derecesine bağlı olarak değişecek. Alt limit 900 TL olacak. Üst limit ise 1600 Tl bir ödeme hesaplanarak mutemetler tarafından bordro ile ödenecek.

Özetle hasta sayısı, hastanenin gelirleri gibi değişkenler esas alınmadan en üst tavan olan rakam üzerinden tüm personellere ödeme gerçekleştirilecek.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, 09:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
mine
mine - 3 yıl Önce

bize üvey evlat muamelesi yapmayın
hastanelerdeki 4Dliler adına (sekreter,temizlik,güvenlik,yemekçi)

Batuhan ÖZTÜRK
Batuhan ÖZTÜRK @mine - 3 yıl Önce

Yatın kalkın işiniz olduğu için şükür edin milyonlarda işsiz insan var siz hala ek ödeme peşindesiniz

Ayseli
Ayseli - 3 yıl Önce

Neden guvenlikler yok bakanım bizler hastanede hasta ve hasta yakınlarıyla kim uğraşıyor neden bizleri ayırıyorsunuz haketmiyormuyuz

Batuhan ÖZTÜRK
Batuhan ÖZTÜRK @Ayseli - 3 yıl Önce

Biraz şükredin halinize ne kadar insan var işsiz evine ekmek goturemeyecek durumda olanlar size kadro verildi bunun kadar guzel birsey varmı en azindan artik devlet guvencesindesiniz ozelden de boyle ek odeme isteyebiliyormuydunuz

Ali
Ali - 3 yıl Önce

Bu hastanede çalışan herkesi kapsaması lazım

Ali
Ali - 3 yıl Önce

Beğenmeyen istifa edeblilir

Kamile can
Kamile can @Ali - 2 yıl Önce

Doktorları hariç hasta bakımcilar Temızlık pers yemekleri getirenler neden saten dr maaaslari gayet iyi burda hep küçük kisiler ezilen yazık ki typ calisan var burda kadrolu gitmiyor ooo typ pers gönderiyor ne yazık ki

Yılmaz
Yılmaz - 2 yıl Önce

Ne zaman verilir belli devlet sırrı mı bu anın sağlık çalışanı .acaba zor günlerde hayatta kalır mı ev borcu biter mi

Yılmaz
Yılmaz - 2 yıl Önce

Ne zaman verilir belli devlet sırrı mı bu anın sağlık çalışanı .acaba zor günlerde hayatta kalır mı ev borcu biter mi