Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Personel alımı devam ediyor. KSÜ bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere yayımladığı ilana göre farklı kadrolarda olmak üzere sözleşmeli personel alacak. Üniversite personel alımları 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun kapsamında istihdam edilmek üzere KPSS Puan türüne göre 4/B sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.

Başvurular Sona Eriyor!

Üniversite personel alımı başvuru süreci ilanın Resmi Gazetede yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 15 gün içerisinde gerçekleştirilmesi gereklidir. 

Buna göre başvurular 2 Mayıs 2024 tarihi ile başlamıştı ve en geç 16 Mayıs 2024 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gereklidir. Adaylar başvurularını sadece İstenen belgelerle birlikte şahsen gerçekleştirmeleri gereklidir.

Başvuru Adresi: Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı

Başvuru Tarihleri: 2 - 16 Mayıs 2024

Başvuruda İstenecek Belgeler Nelerdir?

1- Başvuru formu (www.ksu.edu.tr adresinden temin edilecektir.)

2- Nüfus cüzdanı fotokopisi.

3- Mezuniyet belgesi fotokopisi. (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir.)

4- 2022 KPSSP94, KPSSP93, KPSSP3 (B) Grubu Sınav Sonuç Belgesi. (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir.)

5- Erkek adaylar için askerlik durum belgesi. (e-devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir.)

6- 1 adet vesikalık fotoğraf.

7- Deneyim Belgesi (Deneyim İstenilen Kadrolar İçin - İstenmişse) : İstenilen alanda çalıştığını gösterir ilgili kurumdan alınmış belge ile SGK hizmet dökümü

8- Sertifika (İstenmişse) : Sertifikanın ilan tarihinden önce alınmış olması zorunlu olup, Başvuru süresi içerisinde alınan sertifikalar kabul edilmeyecektir

9- MEB onaylı Ustalık belgesi, kalfalık belgesi veya mesleki yeterlilik belgesi (İstenmişse)

10-İlanın nitelikler kısmında belirtilen şartların sağlanmış olması, belgelendirilmesi ve ibraz edilmesi zorunludur.

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Adayların başvuruları KPSS Puanına göre alınmakta olup değerlendirmelerde KPSS puanına göre yapılacak. Mülakatsız Personel alımı gerçekleştirilecek olup en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak KPSS sıralaması ile değerlendirme yapılacaktır.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Başvurularının 16 Mayıs 2024 tarihi ile sona ermesinden sonra sonuçların en geç 10 Haziran 2024 tarihine kadar açıklanması bekleniyor.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı:

Lise Mezunu: 12 Hemşire, 1 Boyacı, 1 Sıvacı, 1 Fayanscı, 2 Temizlik Personeli,

Ön Lisans Mezunu: 14 Sağlık Teknikeri,

Lisans Mezunu: 6 Hemşire, 

Ksü Personel Alımı

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Genel olarak adaylardan 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. madddesindeki nitelikler aranacak. Bu kapsamda genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" gibi şartlar aranacaktır. 

Özel Başvuru Şartları Nedir?

Üniversite adaylardan özel olarak KPSS, eğitim gibi şartlar aradı. Bunun dışında adayların herhangi bir Sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmaları gerekmektedir. Ayrıca, Nöbet Usülü çalışmasına engel bir sağlık sorunu olmamak gereklidir.

KPSS Şartı Nedir?

2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 50 puan almış olmak gereklidir.

Eğitim şartı ve Mesleğe Göre Şartlar:

Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak!

KSÜ bünyesine personel alımları herhangi, bir Mülakat yapılmaksızın gerçekleştirilecek. KPSS Puan sırası ele alınarak en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak sıralama ile belirlenecektir.

İLANIN TAM METNİ