Sağlık Bakanlığı Tarafından Hastanelerde Çalıştırılmak Üzere Personel Alımı

Türkiye İş Kurumu (İşkur) tarafından yayımlanan personel ilanlarına göre Sağlık Bakanlığı bünyesine personel ilanı yayımlanacağı açıklandı. Açıklanan personel ilanlarıyla birlikte adayların farklı şehirlerde bulunan hastane bünyelerinde belirlenen kontenjanlar ile personel alımı yapılacağı açıklandı.

Sağlık Bakanlığı Tarafından Hastanelerde Çalıştırılmak Üzere Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan personel ilanlarıyla iligli olarak birçok iş arayan vatandaşın almış oldukları eğitimler doğrultusunda belirlenen kontenjanlara başvuru yapabilecekleri belirlendi. Özel ve devlet hastaneleri bünyesine yapılacak olan personel alımlarıyla iligli olarak adaylar öncelikli olarak genel ve özel başvuru şartlarını karşılamayan adayların yapacakları başvurularının geçersiz sayılacağı açıklandı. Adaylar özel hastanelerin bünylerine açılan özel başvuru şartlarıyla başvuru yapabilecekleri açıklandı.

Başvuru Detayları

Sağlık Bakanlığı tarafından özel ve devlet hastaneleri bünyesine yapılacak olan başvurular için belirlenen kontenjanlar şu şekildedir; " Temizlik görevlisi, ebe, büro memuru (2), hasta ve yaşlı bakımı elemanı, temizlik görevlisi (2), ambulans sürücüsü, beden işçisi, tıbbı laboratuar, büro memuru, hemşire, beden işçisi, metal mamuller montaj işçisi" adaylar için belirlenen boş kontenjanlardandır. Adaylar için başvurular İŞKUR üzerinden olacağından arama yerien başvuru yapılacak ilanı yazıp karşılarına çıkan ekran üzerinden başvuru yapabilmektedirler. 

Başvuru Genel Şartları

Özel hastaneleri bünyelerinden olacak olan başvurular için belirlenen özel başvuru şartları şu şkeildedir; " T.C. vatandaşı olmak, 18 yaşından büyük olmak, kamu haklarından faydalanıyor olmak, ikamet ettiği yer başvuru yapmış olduğu yer olması, engel sağlık sorunu olmaması, ikili ilişkilerde başarılı olması" gibi genel şartlar bulunmaktadır. 

YORUM EKLE