Korona Virüsünde Türkiye Dünya Birincisi Oldu! (29 Bin Vaka Var)

Türkiye 24 saatlik veri ile korona virüsünde dünya birincisi oldu. 29 binden fazla vaka çıktı.

Korona Virüsünde Türkiye Dünya Birincisi Oldu! (29 Bin Vaka Var)

Türkiye artık sempton gösteren ve sempton göstermeyen tüm korona virüsü hastalarını kamuoyuna paylaşmaya başladı. Önceleri sadece Dünya Sağlık Örgütü ile paylaşılan veriler artık alınan karar doğrultusunda tüm kamuoyuna paylaşılacak. Buna göre son 24 saatlik veriye göre 29 bin 132 korona virüslü hasta çıktı. Bu verilere göre Türkiye dünya da birinci sıraya yükseldi. Dün Avrupa'da birinci dünyada üçüncü olan Türkiye bugün tüm dünya ülkelerini geçti ve dünyada zirveye çıktı. Peki Türkiye'yi hangi ülkeler takip ediyor?

Dünya Geneli 24 Saatlik Korona Virüsü Listesi

1- Türkiye: 29132
2- İtalya: 29003
3- Rusya: 25487
4- Hindistan: 24371
5- Birleşik Krallık: 17555
6- Polonya: 16687

Yukarıda sırası ile hangi ülkede 24 saatlik zaman diliminde kaç pozitif vaka çıktığı belirtilmiştir. Dün listenin başında Amerika Birleşik Devletleri ile Hindistan varken bugün maalesef acı tablo karşımıza çıktı ve zirveye Türkiye yerleşti. Vakalar Türkiye'de Avrupa'ya göre çok daha iyi bir şekilde ilerlerken özellikle son bir kaç haftalık zaman diliminde virüs yeniden pik yaptı ve şu anda Türkiye korona virüsü konusunda dünya lideri olmuş durumdadır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
eyüp
eyüp - 2 yıl Önce

ensonunda şahlandık yani ... görün bunları artık nereye kadar hooo

Batuhan ÖZTÜRK
Batuhan ÖZTÜRK - 2 yıl Önce

Salgın başlangıcında yurdum insanina vermeyip dış devletlere hatta israile bile maskeyi gonderen sayin devletimiz bunada bir çözüm yolu bulur inşallah ne diyelim kendi elimizle kendine zarar ceren bir milletiz.