Bilim Kurulu Üyesi Özlü; Bu Kez Bilinmeyenleri Anlatacağım Dedi ve Uyardı!

Sağlık Bakanlığına bağlı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü yaptığı açıklamalarda koronavirüs ile mücadele kapsamında, aşı antikor ile maske hakkında bilinmeyen gerçekleri anlatacağım dedi ve yazdı.

Bilim Kurulu Üyesi Özlü; Bu Kez Bilinmeyenleri Anlatacağım Dedi ve Uyardı!

Bilim kurulu üyesi profesör doktor Tevfik Özlü dünyayı etkisi altına alan koronavirüs hakkında bazı paylaşımlarda bulundu! Yaptığı açıklamada bu kez bilinenleri değil bilinmeyenleri açıklayacağım notu merak uyandırdı.

Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan bilim Kurulu covid-19 Virüsü ile mücadele kapsamında başarılı çalışmalar yürütmeye devam ediyor. 11 Mart tarihinden itibaren görsel ve yazılı basında yeni tip virüs hakkında en doğru bilgileri vatandaşlara paylaşarak enfekte olmayı engelleyici bilgiler sayesinde bilinçlendirme düzeyde üst sıralara çıkmayı başardı. Kurul üyelerinden Profesör Doktor Tevfik Özlü sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada bilinmeyenler ile ilgili şu değerlendirmelerde ve tespitlerde bulundu;

BU KEZ BİLİNMEYENLERİ YAZACAĞIM;

Daha önce koronavirüs enfekte olup da iyileşenler de dahil olmak üzere kimse kendini korunmuş zannetmemesi gerektiğini ifade ederek, virüs herkesi ulaşabileceğini hastalandırır, öldürebilir ifade etti. Bu sebeple tek koruma yöntemi mesafe maske ve hijyen olduğunu İfade etti. covid 19 virüsüne karşı geliştirilen antikorların iki hastalıktan koruduğu şekilde ne kadar sürede kalıcı oldukları ve  bağışıklığı gelişip geliştirmediği henüz belli olmadığını, koronavirüs aşısı ile kazanacak bu aşıdan kendini kurtaracak şekilde mutasyonlar geçip geçmeyeceği, bağışıklığı ne kadar süreceği tekrar aşı olmak gerekir gerekmediği, hangi aralıkta olacağı meçhul ifadesinde bulundu.

YORUM EKLE