Belediye Başkanına İkinci Kez Korona Virüs Bulaştı!

Korona virüs ikinci kez bulaşıyor mu derken, belediye başkanına ikinci kez korona virüs bulaştı, sonuç yine pozitif çıktı.

Belediye Başkanına İkinci Kez Korona Virüs Bulaştı!

Türkiye korona virüs ile mücadele kapsamında Mart ayından bu yana ciddi çalışmalar gerçekleştirmekte olup yeni yasaklar gelmeye başlamaktaydı. Pek çok vatandaşlar korona virüs ikinci kez bulaşıyor mu, bulaşmıyor mu derken üzücü bir haber geldi ve Körfez ilçesi Belediye Başkanı Şener Söğüt'ün ikinci kez korona virüsüne yakalandığı belirtildi. Buna göre korona virüse vatandaşların ikinci kez dahi yakalandığı görülmüş oldu.

Kaç Gün Sonra Yine Yakalandı

Buna göre Körfez ilçesi Belediye Başkanı Şener Söğüt ilk kez 30 Ağustos 2020 tarihinde korona virüsüne yakalandı ve 10 gün, 14 gün aralığında doktorların belirlemiş olduğu gün boyunca karantina da kaldı ve testi negatif olunca yeniden iş başı yaptı. Buna göre aradan iki ay gibi bir süre geçtikten sonra Körfez ilçesi Belediye Başkanı Şener Söğüt tekrar korona virüs şüphesi ile test yaptırdı ve çıkan sonuçta pozitif olduğu belirtildi.

Körfez ilçesi Belediye Başkanı Şener Söğüt tarafından resmi olarak "Karantina sürecimin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını umut ediyor, en kısa sürede iyileşerek sizlerle tekrar buluşmayı temenni ediyor, bu vesileyle tüm hastalarımıza da rabbimden acil şifalar diliyorum." açıklaması yapıldı. Buna göre bir kere korona virüsünü atlatan kişilerin ikinci kez hastalığa tekrar bulaşma riskli olduğu için vatandaşların dikkatli olması gerekmektedir.

YORUM EKLE