MHP'de Sinan Oğan ve Koray Aydın Şoku!

MHP'de Sinan Oğan ve Koray Aydın için başlatılan incelemenin kapsamının genişletilerek bu sürece sosyal medya paylaşımlarını da eklendi. İşte MHP'de yaşanan muhalifler ile ilgili son gelişmeler.

MHP'de Sinan Oğan ve Koray Aydın Şoku!
MHP'de Sinan Oğan ve Koray Aydın için başlatılan incelemenin kapsamının genişletilerek bu sürece sosyal medya paylaşımlarını da eklendi. İşte MHP'de yaşanan muhalifler ile ilgili son gelişmeler.


MHP Genel Merkezi, muhalifler hakkındaki incelemenin kapsamını genişleterek, Sinan Oğan ve Koray Aydın için başlatılan sürece, sosyal medya paylaşımlarını da ekledi. MHP Genel Merkezi'nde muhalif isimlere yönelik incelemenin kapsamı genişletilerek, eski MHP milletvekillerinden Meral Akşener'in ardından, Sinan Oğan ve Koray Aydın için başlatılan inceleme sürecine, sosyal medya paylaşımları da eklendi. Edinilen bilgiye göre, eski MHP milletvekillerinden Meral Akşener'in ardından Sinan Oğan ve Koray Aydın için başlatılan inceleme sürecine, sosyal medya paylaşımlarının da eklendiği belirtildi.

'BAŞ PARALEL'Cİ TARTIŞMALARI

Meral Akşener'in daha önce Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye yönelik, "O dönem Sayın (Ekmeleddin) İhsanoğlu, (Kemal) Kılıçdaroğlu ve (Devlet) Bahçeli'nin adayıydı. Ekmeleddin İhsanoğlu bir paralel proje ise onu seçen baş paralel de Sayın Bahçeli oluyor" sözleri, Genel Merkez nezdinde tepki görmüştü.

"MHP'YE BAŞ PARALELCİ GİBİ BİR EDEPSİZLİĞİ YAPAMAZLAR"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup konuşmasının ardından, çıkışta gazetecilerin sorusu üzerine, "Bu kadar çirkin bir ifade söz konusu olamaz. Şu an İstanbul merkez olmak üzere, 9 ilde çok sayıda operasyon yapılmakta, 101 veya 105 kişi paralel mensubu olarak gözaltına alınmış durumda. Şimdi bu kadar insanın bula bula baş paralelcisi beni mi görmüştür? Bu ne biçim terbiyesizliktir. Bunu affetmemiz mümkün değildir. Kendileri paralelle çok barışık olabilirler ama Milliyetçi Hareket Partisi'ne 'baş paralelci' gibi bir edepsizliği yapamazlar." değerlendirmesinde bulunmuştu.

Genel Merkez, Meral Akşener başta olmak üzere, Oğan ve Aydın'ın seçim çalışmalarını mercek altına almış, özellikle halka açık toplantılardaki konuşmalarında parti tüzüğüne aykırı bir durum olup olmadığı incelenmeye başlanmıştı. MHP Genel Merkezi, inceleme kapsamına halka açık olan sosyal paylaşım hesaplarını da aldı. 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2016, 10:07
YORUM EKLE