Devlet Memurları Kanunu için Yeni Kanun Teklifi Sunuldu

Milletvekilleri tarafından birçok devlet memurları için yeni kanun teklifi verildi. Kanun teklifinin kapsadığı memurlar, sözleşmeli öğretmenler, sözleşmeli sağlık çalışanları ve 5393 Sayılı Kanun kapsamı içerisinde 4/A kadrosunun alımıyla ilgili kanun teklifi sunuldu.

Devlet Memurları Kanunu için Yeni Kanun Teklifi Sunuldu

Anayasa maddeler arasında yer alan Devlet Memurları Kanunun içerisinde yer alan Kanun Değişikliği yapılması hakkında Kanun Teklifi gerekçesi ile İYİ Parti Adana Milletvekili, Milli Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi İsmail Koncuk'un iş birlikleriyle TBMM'ye sunuldu. 

TBMM'YE SUNULAN KANUN ÖNERİSİ

Devete sunulan kanun teklifiyle birlikte 4/B sözleşmei personellerin kadroya verilmesi talep ediliyor. İsmaik Koncuk'un eski görevlerinden biri de Türk Eğitim-Sen eski Genel Başkanı olduğu bilinmektedir. Eski görevini başkasına verdikten sonra TBMM'de milletvekili olarak çalışmaya devam eden ve eğitim camiasında adından söz ettirmeye ve eğtiim ile iligli gelişme göstermeyi iyi bilmektedir. Teklifin değerlendirerek Cumhurbaşkanı'nın onayının geçtikten sonra resmi gazete yayınlanarak yasa olarak yeni düzen ile Anayasa içerisinde yer alması tahmin edilmektedir. Son gelişmeleri sizler için yakinen takip derek yeni gelişmeler halinde İşin Olsa haber sitesinde sizler için haberi yayınlayacağız.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 13:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÇilekeŞ Yöneticeler
ÇilekeŞ Yöneticeler - 3 yıl Önce

657 sayılı Devlet memuru 125 maddede yönetici ile memuru ayni kapsamda yargılamaktadır. Oysa islam hukukunda yöneticinin riskli hareketleri gözardı edilmesi gerekir. Yüzbinlerce yöneten bir idareci ile bir bekçi aynı maddeden eşit yargılanma. Bunun için sicil affı gelmeli vé 125 ceza maddeleri yönetici ile yönetilen ayrı ayrı kapsamda olmalıdır.

Celal
Celal - 3 yıl Önce

Teşekkürler

..
.. - 3 yıl Önce

Taşeron işçilerin de es durumu tayini için bir kanun teklifi sunulsa keşke de bizimde sesimizi duysalar eşlerimizden ayrıyız!

Menekşe
Menekşe - 3 yıl Önce

Taşeron işçilerin de es durumu tayini için bir kanun teklifi sunulsa keşke de bizimde sesimizi duysalar eşlerimizden ayrıyız!

Zuhal
Zuhal - 3 yıl Önce

Inş kanun teklifi kabul edilir

SIRADAKİ HABER