CHP'de Büyük ŞOK! Görevden Alındılar

Cumhuriyet Halk Partisinde 1 Kasım seçimleri sonu sıkıntılar devam ediyor. Bolu'da CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, CHP'nin Bolu Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz ile birlikte yönetimini de görevden aldı.

CHP'de Büyük ŞOK! Görevden Alındılar

Cumhuriyet Halk Partisinde 1 Kasım seçimleri sonu sıkıntılar devam ediyor. Bolu'da  CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, CHP'nin Bolu Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz ile birlikte yönetimini de görevden aldı.


Sabah saatlerinde tebliğ edilen karar CHP teşkilat binasına bomba gibi düştü. CHP Bolu İl Örgütü’nde uzun süreden bu yana devam eden huzursuzluk gün yüzüne çıktı. Merkez İlçe Başkanlığı delege seçimlerinde yaşanan huzursuzluk sonrasında CHP İl Başkanı Kazım Karsu'nun, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz ve yönetimini görevden alarak yerine il yönetiminden birini atadığı ifade edildi. CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın karara sert tepki gösterdiği belirtiliyor.

GÖREVDEN ALINDILAR

Partiye yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre, CHP İl Yönetimi tarafından görevden alınan merkez ilçe yönetiminin yerine kayyum heyeti atandı. Kayyum olarak ilçe yönetiminin başına Orhan Kaya ve yönetim kuruluna da İsmail Hakkı Candemir, Ömer Kırcı, Remzi Kocaman ve Hüseyin Serin görevlendirildi. Alınan bilgiye göre, geçtiğimiz hafta yapılan delege seçimlerinin geçersiz kılındığı belirtilirken, seçimlerin tekrar yapılacağı ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 00:11

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE