25. Dönem POMEM Kadın PÖH Alımı Sınav Ücreti Ne Kadar? Anlaşmalı Banka Hangisi?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 500 kişilik kontenjan ile Kadın PÖH alımı başvuru ekranı açıldı. Peki başvuru ücreti ne kadar? Hangi bankaya yatırılacak?

25. Dönem POMEM Kadın PÖH Alımı Sınav Ücreti Ne Kadar? Anlaşmalı Banka Hangisi?

2019 yılı Kadın PÖH alımları başladı. Geçtiğimiz günlerde ilanı duyurulan 500 Kadın PÖH alımı için ilan yayımlanmıştı. Başvuru ekranı 17 Eylül 2019 tarihi itibari ile açıldı ve başvuru şartlarını taşıyan herkes başvuru yapabilecektir. ANcak adayların başvuru yapabilmeleri için öncelikle Polis Akademisi Başkanlığı tarafından belirtilen sınav ücretini akademinin anlaşmalı bankasına yatırmaları gerekmektedir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Kadın pöh alımına başvuru yapacak adaylardan bazı nitelikler talep ediliyor. Bu kapsamda adyaların, Lise, Ön Lisans veya lisans mezunu olmaları gerekmektedir.Ayrıca adaylardan Lise ve ön Lisans mezunları için KPSSP 65 ve Lisans mezunları için KPSS 60 puan şartı aranacaktır.

Bunlar dışında, Sağlık açısından görevini yerine geitrmesine engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak, En az 162 cm boyundan kısa boylu olmamak, Silah taşımasına engel olabilecek herhangi bir hukuki engeli olmamak gibi nitelikler aranacaktır.

BAŞVURU EKRANI AÇILDI!

İlgili ilan 13 Eylül 2019 tarihinde yayımlanmış olup adaylar başvurularına 17 Eylül 2019 tarihinde başladılar ve başvurularını en geç 27 Eylül 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu bağlamda adaylar başvurularını aşağıdaki bağlantı üzerinden E-Devlet şifresi ile gerçekleştirebilirler.

BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

Polis Akademisi Başkanlığı Kadın PÖH alımı başvuruları 17 Eylül 2019 tarihinde başlamış olup adaylar başvuru yapabilmeleri için öncelikle başvuru ücretini yatırmaları gereklidir. Bu kapsamda, İnternet üzerinden ön başvuru yapan adaylar sınav başvuru ücreti olan 130 (Yüz Otuz)’yi 17 Eylül 2019 saat 09:00’dan 27 Eylül 2019 saat 17:00’a kadar yatıraları gerekmektedir.

ANLAŞMALI BANKA HANGİSİ? ÜCRET NEREYE YATIRILACAK?

PÖH alımı için 130 TL olan başvuru ücreti Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “25. DÖNEM POMEM GİRİŞ SINAVI” isimli hesabına yatırılacaktır. Adaylar sınav başvuru ücretini yalnızca Halkbank şubelerinden ve ATM’lerinden yatırılabilecektir. Halkbank ve diğer bankaların internet bankacılığı ile diğer bankalara ait ATM’lerden sınav başvuru ücreti yatırma işlemi yapılmayacaktır.

KİMLER SINAV ÜCRETİ YATIRMAYACAK?

Emniyet Teşkilatı personelinden şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocukları sınav ücreti yatırmayacaktır.

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU EKRANI

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2019, 08:51
YORUM EKLE