TÜBİTAK KPSS Şartı Olmadan 188 Personel Alımı İlanı Yayımladı!

TÜBİTAK yayımladığı ilanlara göre bünyesindeki eksikliğini gidermek için farklı alanlar ve projelerde toplamda 188 kişilik boş kadro ile KPSS şartı olmadan personel alımı yapacağını belirtti. Başvuru şartları ve detaylar haberimizde yer almaktadır.

TÜBİTAK KPSS Şartı Olmadan 188 Personel Alımı İlanı Yayımladı!

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana göre TÜBİTAK farklı birimlerinde görevlendirmek üzere toplamda 188 kişilik boş kadro ile personel alımı yapacağını belirtti. Yayımlanan ilana göre adaylar için bazı nitelikler belirtildi ve adayların bu nitelikleri taşımaları durumunda başvuruları kabul edilecektir.

188 PERSONEL ALIMI YAPILIYOR!

TÜBİTAK yayımlamış olduğu ilana göre toplamda 188 kişilik boş kadro ile personel alımı yapacak. Buna göre, TÜBİTAK MAM Kimyasal Teknoloji Enstitüsü Araştırmacı pozisyonunda 3 personel, TÜBİTAK BİLGEM İleri Teknolojiler Araştırma Enstitüsü ne MTM pozisyonunda 68 kişilik kadro ile personel alacak. TÜBİTAK BİLGEM Bilişim Teknolojileri Enstitüsü 75 kişilik kadro personel alacak ve TÜBİTAK BİLGEM Test ve Değerlendirme Başkan Yardımcılığı birimine 42 kişilik kadro ile personel alacak ve buna göre TÜBİTAK toplamda 188 kişilik kadro ile personel alacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere TÜBİTAK alımını yapacağı 188 kişilik kadro için adaylardan, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, İngilizce dilinden puan almış olmak gibi nitelikler aranır.

Ayrıca  yayımlanan ilana göre TÜBİTAK adaylardan KPSS şartı aramayacak ancak her pozisyon için adaylardan özel nitelik aranacak olup bu bilgilere iilanların tam metinlerinden ulaşabilirsiniz.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar, başvurularına ilanların yayımlanması ile birlikte başladılar. Buna göre TÜBİTAK BİLGEM TDBY, TÜBİTAK BTE ve TÜBİTAK BİLGEM İLTAREN ilanları için başvurular en geç 24 Ekim 2018 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Yayımlanan diğer ilana göre ise, TÜBİTAK MAM KTE Belirli Süreli Proje Personeli alım ilanına başvurular en geç 29 Ekim 2018 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Başvurular TÜBİTAK resmi internet sitesi üzerinden İş Başvuru Sistemi yolu ile yapılacaktır. İlanların tam metinlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

TÜBİTAK BİLGEM TDBY Proje Personeli İlanı

TÜBİTAK BTE Proje Personeli İlanı

TÜBİTAK BİLGEM İLTAREN Proje Personeli İlanı

TÜBİTAK MAM KTE Belirli Süreli Proje Personeli Alım İlanı

YORUM EKLE
YORUMLAR
İşim olamadi
İşim olamadi - 2 yıl Önce

Kpss şartı yok diğer şartlarda uymaz artık hizmetli bile olamıyoruz ne haldeyiz bilen var mi?Milletvekillerinin 25 binle boş boş oturup kazandıkları para ve didinen lisans mezunları bu ülkede nefes almak bile güç oldu

Yine iş yok
Yine iş yok - 2 yıl Önce

Bu gidişle lise mezunları işsizliğe devam edecek

Çok gerekli değil adım
Çok gerekli değil adım - 2 yıl Önce

Buraya milyonlarca iş ilanı koyuluyor yinede herkes kendi adamını işe alıyor boşuna bakıyoruz ????

kaan
kaan - 2 yıl Önce

bunların hepsi kpss istiyor