TÜBİTAK 21 Mühendis ve Teknisyen Alımı İlanı Yayımlandı!

TÜBİTAK yeni bir ilan yayımlayarak farklı birimlerinde görevlendirmek üzere 21 kişilik bir kadro ile Mühendis ve Teknisyen alımı yapacağını vurguladı. İşte detaylar.

TÜBİTAK 21 Mühendis ve Teknisyen Alımı İlanı Yayımlandı!

Resmi Gazete'de 17 Haziran 2019 tarihli yayımlanmış olan ilana göre TÜBİTAK farklı birmlerine kamu personeli alımı yapacağını ilan etti. Alımların Kocaeli ilinde yapılacağı ve adayların başvuru yapabilmeleri için aranan nitelikleri yapılacağıda ilgili landa vurgulandı.

HANGİ BİRİM ALIM YAPILACAK?

TÜBİTAK iki farklı birimine toplamda 21 kişi alacak. Bu yönde, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi ( MAM ) Bağlı idari ve mali işler başkan yardımcılığı ( BYİM ) ve Bilişim ve Bilgi Güvenliği ileri teknolojiler araştırma Merkezine BİLGEM bağlı ulusal elektronik ve Priptoloji Araştırma Enstitüsü ( UEKAE) bünyesinde görevlendirme üzere personel alacak.

Bu yönde, Mali/ İdari ve Mali işleri başkan yardımcılığına 1 Mühendis alınacak. BİLGEM Ulusal elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü ne 20 Ar-Ge Personeli ( Teknisyen ) alımı yapılacak.

ADAYLARDAN ARANAN NİTELİKLER NELERDİR?

Adayların genel olarak, Türkiye CUmhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğin yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak gibi nitelikler aranacak.

Ayrıca Mühendis pozisyonu için Lisans Bölümleri Makine Mühendisliği bölümünü bitirmiş olmak ve Teknisyen pozisyonu için ise, Ön Lisans Bölümleri Elektrik, Elektronik Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Metalürji, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Programcılığı, Makine Resim ve Konstrüksiyon veya Makine bölümlerinden birini bitirmiş olmak ve Alanında en az 2 (iki) yıl mesleki tecrübeye sahip olmak şartları aranacak.

BAŞVURULAR:

İlgili ilan için başvurular ilanın yayım tarihi olan 17 Haziran 2019 tarihi itibari ile başlamş olup adaylar başvurularını en geç 08 Temmuz 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Adaylar başvurularını TÜBİTAK İş Başvuru Sistemi (https://kariyer.sage.tubitak.gov.tr) üzerinden gerçekleştirilmektedir. İlan hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE