TRT KPSS'siz En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapıyor

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu belirlediği şartlar ve kontenjanlar dahilinde birçok personel alımı yapacağını açıkladı. Detayları sizler için haberimizin devamına derledik..

TRT KPSS'siz En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapıyor

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre kendi bünyesine olmak üzere pekçok iş arayan vatandaşa iş vereceği açıkladı. Yapılacak alımlarda belli şartları göz önünde bulunduracak olan TRT kendi bünyesine yapacağı alımlar ile ilgili birçok detayı da sizlere sundu. Yapılacak olan alımlarda adayların TRT tarafından istenilen belgeleri ve istenilen şartları sağlaması gerektiğinin altını çizen kurum yönetecilieri olası yanlış ya da eksik belgede yapılacak olan başvurularının geçersiz sayılacağı açıklandı. 

Başvuru Detayları

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu tarafından farklı iller bünyesinde yapılacak olan personel ilanları hakkında belirlenen iller şu şekildedir; " Ankara, Antalya , İzmir, Erzurum, Mersin, Diyarbakır, Bolu, Denizli, Samsun, Van" illerinde bulunan TRT iş yerlerine personel alımı yapılacağı açıklandı. Personel alımı yapılacak olan pozisyonlar ise şu şekildedir; " ARGE ve Teknik İmalat Teknisyeni, Mekanik Teknikeri İlanları, İşletme Bakım Teknisyeni, Video Editör, Digital Producer, Executive Producer, Mekanik Teknikeri, Game Developer, Ana Kumanda Operatörü" iş aranan pozisyonlardandır. Adaylar özel kariyer siteleri üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecektir.

Başvuru Şartları

TRT bünyesine yapılacak olan farklı pozisyonlar için iş alımları ile iligli olarak adayların öncelikli olarak TRT kurumunun belirlemiş olduğu başvuru şartlarını karşılyıor olması gerekmektedir. İlk başvuruyu bu şekilde geçerek daha sonra istedikleri pozisyon için belirlenen özel başvuru şartlarını karşılıyor olması gerekmektedir. Belirlenen özel başvuru şartları her pozisyon için farklı olsa da TRT tarafından istenilen genel başvuru şartları şu şekildedir; " T.C. vatanadaşı olmak, 18 yaşından büyük olmak, çalışacak bölüm ile alakalı olarak bilgili olmak, uzun süreli çalışmaya engel olan bir sağlık sorunu bulunmamak, kamu haklarından mahrum bırakılmaması" adaylardan istenilen başvuru şartlarındandır.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2019, 10:38

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Saim Gündogdu
Saim Gündogdu - 10 ay Önce

Hastane aliminda nasilki saglikci aliminda kendi bölümunden mezun saglikci aliniyorsa.Guvenlk aliminida kendi bölümunden alin koruma Guvenlk onlisan mznlarindan