Başka bir operatöre geçiş yapmada, hattını kapatmadan ve yeni bir hat alma masrafına girmeden numara değişikliği mümkün. Türk Telekom numaralarının hat değiştirmeden yapmak isteyenler için gerekli olan adımlar şu şekildedir. Vodafone, Türkcell numarasında değişiklik yapmak isteyenler diğer haberlerimizi inceleyebilriler.

Türk Telekom'da Numara Değişikliği Nasıl Yapılır?

Farklı bir operatöre geçmeden, hattınızı kapatmadan ve yeni hat alma masrafına girmeden numara değiştirmek mümkün mü?

Evet, Türk Telekom numaranızı hat değiştirmeden değiştirmeniz mümkün! İşte size yardımcı olacak adımlar:

Başvuru Yöntemleri:

  • 444 1 444 Müşteri Hizmetleri: Yasal hat sahibiyseniz, 444 1 444 numaralı Müşteri Hizmetlerini arayarak gerekli adımları takip edebilirsiniz.
  • Online İşlemler: https://onlineislemler.turktelekom.com.tr/ adresine giderek Online İşlemler menüsüne giriş yapabilir ve talepleri oluşturabilirsiniz.
  • TT Mağazaları: İnternet veya telefonla uğraşmak istemiyorsanız, TT mağazalarına giderek müşteri temsilcilerine başvurabilirsiniz. Gerekli evrakları doldurduktan ve imzaladıktan sonra başvurunuzun sonuçlanmasını beklemeniz yeterlidir.

Değişiklik Talebi Ne Kadar Sürer?

Başvuru yapan hat sahiplerinin en çok merak ettiği konulardan biri de başvuru sonucunun ne zaman sonuçlanacağıdır. Genellikle 4 gün içinde sonuçlanmaktadır. Fakat bu süre daha da kısa olabilir. Başvuru durumunuzu Müşteri Hizmetleri numarasını arayarak takip edebilirsiniz.

Numara Değişikliği Ücreti Ne Kadar?

Faturalı hatlar için numara değişikliği işlem ücreti 106,98 TL'dir ve yeni numaranız için iletilen faturanıza yansır. Faturasız hatlar için numara değişikliği işlem ücreti 106,98 TL'dir ve bakiyenizden düşecektir. Değişiklik yapabilmeniz için hattınızda en az 106,98 TL yüklü olmalıdır.

  • Numara değişikliği işlemi bir fatura döneminde 1 kez yapılabilir.
  • Hat alındıktan sonra ilk fatura kesilmeden numara değişikliği yapılırsa numara değişikliği ücreti eski numaraya çıkan faturaya yansıtılır.