THY Kabin Memuru Alımı yapacak.  Türk Hava Yolları ( THY ) Personel alımı kapsamında en az lise mezunu adaylar içerisinden kabin memuru alımı yapacak. THY Personel Alımı 81 Şehirde olmak üzere Hostes Alımı yapılacak. Peki THY Kabin Memuru alımı ilanına kimler başvuru yapabilecek? Nasıl Başvuru Yapılacak?

Başvurular Devam Ediyor!

THY 2024 yılı Kabin memuru alımı için başvurular devam ediyor. Bu kapsamda 3 Mayıs 2024 tarihi ile başlamış olan başvurular kapsamında Türk Hava Yolları bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere binlerce Kabin Memuru alımı için başvuru alacak.

Başvurular için Herhangi bir Son başvuru tarihi bulunmuyor. Bu kapsamda adaylar ilan süresi dolana kadar başvuru yapacak.

Başvuru Adresi: kariyer.thy.com

Binlerce Kabin Memuru Alımı Yapılacak!

THY bünyesine personel alımı için güncel ilanlar ile personel alımı faaliyetlerine devam ediyor. 8 Bin Personel alımı kapsamında 2024 yılı Çeşitli kadrolarda Personel alınacak ve En ağırlıkle meslek olarak Kabin Memuru Alımı seçildi. Buna göre 2024 yılı binlerce Kabin Memuru alımı yapılacak.

THY 2024 Yılı 8 Bin Personel Alımı Kontenjan ve Şartları? THY 2024 Yılı 8 Bin Personel Alımı Kontenjan ve Şartları?

THY Kabin Memuru Alımına Erkek Adaylar Başvuru Yapabilecek!

Türk Hava Yollarında çalışan Erkek kabin memurları da bulunsa da bir çoğu Kadın adaylardan oluşmaktadır. Bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Kabin Memuru alımı yapılacak olup 2024 Yılı Kadın veya Erkek adaylardan başvuru alınacaktır.

THY Kabin Memuru

THY 2024 Yılı Kabin Memuru Alımı Kontenjan Sayısı Nedir?

THY 2024 yılı için Kabin Memuru Alımı müjdesi verdi. THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Porf. Dr. Ahmet Polat bu kapsamda açıklamada bulunarak 8000 kişilik boşluk ile personel alımı yapılacağını bildirdi. Ancak Kabin Memuru alımı kontenjan sayısı açıklanmadı. Bu kapsamda Yeterli başvuru yapıldığında şartları sağlayan adaylar THY bünyesine istihdam edilecek.

Kabin Memuru Alımı Başvuru Şartları Nedir?

THY Kabin memuru alımında adayların belirtilen şartları sağlıyor olmaları gereklidir. Bu kapsamda THY Personel şartları sizlerle paylaşıyoruz.

Kabin Memuru Olmak İçin İlk Beklenen Özellikler Nedir?

Türk Hava Yolları ( THY ) Kabin Memuru alımı için adaylardan öncelikle ve her zaman beklentisi, Güler yüzlü, İletişim becerisi yüksek, Ekip çalışmasına yatkın, Dinamik olmak niteliklerini alacaktı. Kabin memuru adaylarının kritik noktası her zaman yolcuları memnun etmektir.

THY Kabin Memuru 2

Genel Başvuru Şartları?

Adayların en çok merak ettiği konulardan birisi de başvuru şartları oldu. Türk Hava Yolları resmi kariyer adresi üzerinde de belirttiği üzere adaylardan öncelikle en az lise mezunu olmak, 38 yaşından gün almamış olmak, Fiziki koşulları ve sağlık koşullarını sağlıyor olmak gereklidir. Bu kapsamda adaylardan,

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak veya Mavi kart sahibi olmak,

- Adli Sicil Kaydı veya arşivi olmamak,

- Daha önce görev yapılan Hava yolu şirketinden veya THY Anonim Şirketinden Disiplin cezası veya sağlık nedenleri ile ayrılmamış olmak,

Yaş Şartı Nedir?

Adayların 01/01/1982 ile 31/12/2004 tarihleri arasında doğmuş olmak.

Yabancı Dil Gerekiyor Mu?

Kabin Memurluğu için en önemli kriterlerden birisidir yabancı dil. Bu kapsamda THY'de adaylardan çok iyi derecede İngilizce Diliyor Olmak şartı arayacak ve eğer ikinci bir yabancı dil biliyorsa tercih sebebi olacak.

Eğitim Seviyesi Ne Olacak?

Şartlarda En az lise mezunu olmak belirtiliyor. Ön Lisans ve lisans mezunu olan adaylarda başvuru yapabilecektir.

Boy Şartı Var mı?

Kadınlar için 160-180 cm. arası, erkekler için 170-190 cm arası boya sahip olmak (Boy-kilo endeksine uygun olmalıdır.)   (Boy-kilo ölçümleri, Türk Hava Yolları veya Türk Hava Yolları’nın belirleyeceği kurum/kuruluş tarafından yapılmakta olup Ortaklığımız tarafından belirlenen oranlara uygun olmalıdır.) 

Fiziki Görünüş ( Üniforma ) Şartı:

Adayların Türk Hava Yolları tarafından verilecek olan Üniformayı giydiklerinde vücudunda görünecek yerlerde herhangi bir leke bulunmamak. Yani dövme, piercing, yanık ve yara izi vb. bulunmamak.

Aday Değerlendirme Süreci Nasıl Yapılacak?

  • Online İngilizce Testi
  • THY AO İngilizce Sınavı
  • Online Yetkinlik Envanteri
  • Online 2.Yabancı Dil Testi (Varsa)

Mülakat Süreçleri: Belge Kontrolü, İngilizce Mülakatı, Boy-Kilo Ölçümü, Dövme ve Yara izi Kontrolü, 2. Yabancı Dil Mülakatı(Varsa), Kurul Mülakatı, Psikolog Görüşmesi

BAŞVURU EKRANI: https://careers.turkishairlines.com/acik-pozisyonlar/tecrubesiz-kabin-memuru-ilani-kadin-erkek/fd80d354-077d-436f-90cd-34b2caa2bf0e

THY Kabin Memuru Maaşları Ne Kadar?

Türk Hava Yolları (THY): THY'de kabin memurlarının maaşları, ortalama 40.000 - 100.000 TL arasında değişmektedir. Deneyim, eğitim ve görev yerine göre maaşlar değişiklik gösterebilmektedir.

2024 Kabin Memuru Maaşları, Çalışma Şartları ve Diğer Tüm Detaylar 2024 Kabin Memuru Maaşları, Çalışma Şartları ve Diğer Tüm Detaylar

GELİŞMELERDEN  HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA