TCDD Taşımacılık Alanına 73 Yeni Personel Alımı Yapıyor

Taşımacılık konusunda personel yetersizliğini gidermek amacıyla başvuruların değerlendirilmesi sonucunda 73 personel alımı yapılacaktır.

TCDD Taşımacılık Alanına 73 Yeni Personel Alımı Yapıyor

İŞKUR tarafından açıklanacak olan personel alımını başvuru yaptıktan sonra adayların bir de sözlü sınava tabi tutulacağı açıklandı. TCDD A.Ş Genel Müdürlüğü web sitesin de yayımlanan ilana göre yeni personellere ihtiyaç duyulduğu ve yapılacak başvurulanın dikkatli bir şekilde değerlendirileceği belirlendi. Başvurulara 10.09.2018 tarihinde başlayarak 14.09.2018 tarihine kadar devam edeceği belitirdi.

BAŞVURU ŞARTLARI VE BAŞVURU SÜRECİ İŞLEYİŞİ

TCDD A.Ş Genel Müdürlüğü tarafından verilen personel alım ilanına göre adaylar 10.09.2018 tarihinde başvurulara başlayarak 14.09.2018 tarihine kadar devam edebilecek. Resmi siteden (www.tcddtasimacilik.gov.tr.) yayınlanacak olan 1 adet resimli İş Talep Bilgi Formunu eksiksiz bir şekilde doldurarak başvuru süresi bitmenden TCDD Taşımacılık A.Ş Genel Müdürlüğü binasının İnsan Kaynakları bölümüne (Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA) giderek teslim etmeleri zorunlu kılınmaktadır. Bu belgeyi teslim ettikten sonra adayların sözlü sınava tabi tutulacağı belge teslim etmeyenlerin başvuru şartlarını yerine getirseler de sözlü sınava alınmayacağı açıklanmıştır.

Başvuru süresi dolduktan sonra İŞKUR’un resmi sitesinden açıklanacak adayların, evrak teslimi ve sözlü sınav tarihini bildirir bir yazı gönderileceği de yazılı olarak bildirilmektedir.

Başvuran adayların sözlü sınavları, evraklarını götürmüş oldukları Genel Müdürlük İnsan Kaynakları Departmanında yapılacaktır. Bu sınavdan geçen adayların deneme süreleri 4 ay olup ardından kadrolu bir şekilde işe alınabileceklerdir.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

  • Öğrenimini bitirdiğine dahil belge

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi

  • Adli Sicil Kaydı

  • Askerliğinin durumuna göre bir belge

  • KPSS sonuç belgesi

  • Tren Makinisti olmasına dahil yeterlilik belgesi

  • İş Talep Bilgi Formu

Bu belgelerden sonra sözlü sınava giren adayların sözlü sınavı da geçmesi durumunda hastanelerden birine giderek detaylıca sağlık raporu alması gerekmektedir.

Başvuru yapacak adayların öğrenim bölümleri ise şu şekildedir;

Elektrik-Elektronik Endüstriyel Elektronik Elektrik-Elektronik Teknikerliği Elektronik Teknolojisi Endüstriyel Elektronik (U Eğitim) Elektronik Yüksek Teknisyenliği Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi, Makine İş Makineleri, Bilgisayar Destekli Makine, Termik Santral Makineleri Oto Elektrik-Elektronik, Oto Motor Teknolojileri, Motor Mekatronik Mekatronik, (U Eğitim) Raylı Sistemler Makine Teknolojisi, Raylı Sistemler, Elektrik-Elektronik, Teknolojisi Raylı Sistemler Makinistlik, bu bölümlerden lisans ya da önlisans mezunlarının başvuruları dikkate alınacaktır.

YORUM EKLE