TCDD İlkokul Mezunu Yeni Kamu Personeli Alım İlanı Yayımlandı!

TCDD yayımladığı yeni ilana göre bünyesine personel alımı yapacağı ilan edildi. Bu yönde TCDD farklı bölgelerine farklı statülerde personel alımı yapacak. İşte başvuru şartları ve detaylar şöyledir.

TCDD İlkokul Mezunu Yeni Kamu Personeli Alım İlanı Yayımlandı!

TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğünden gelen ilana göre TCDD farklı statülerde personel alımı yapacak. Buna göre alımlar farklı bölgelerde bulunan şefliklere alınacak olup adaylar hakkında detaylı bilgilerime İşin Olsa ekibimiz tarafından sizlere aktarılacaktır.

Devlet Demiryolları İşletmesi genel Müdürlüğü bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere 3 Engelli işçi ve 2 Eski hükümlü işçi alımı yapacağını yayımladı. Buna göre Engelli Statüsüne, 3. Bölge Manisa 334 Yol Bakım şefliğinde 1 kişi, 7. Bölge Afyonkarahisar A.Ç. Yol Bakım şefliğinde 1 kişi ve 6. Bölge Adana 634 Yol Bakım Şefliğine 1 kişi olmak üzere toplamda 3 engelli işçi alınacak. 

Eski Hükümlü statüsünde ise 2 kişilik boş kadro ile, 3. Bölge Basmane 311 Yol Bakım Şefliğine 1 ve 7. Bölge Afyonkarahisar A.Ç 724 Yol Bakım şefliğinde 1 kişi alacak. Engelli ve Eski Hükümlü olarak alım pozisyonu ise, Demiyolları Hakkı Bakım Onarımcısı olarak belirtilmiştir.

Bu yönde ilgili ilan Resmi Gazete'nin 30 Ocak 2019 tarihi itibari ile yayımlandı ve adaylar başvuru işlemlerine Şubat ayında başlayacaktır. 

HANGİ ŞARTLAR ARANACAK?

TCDD adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az ilkokul veya Orta Öğretim Mezunu olmak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Engelli adaylar için engelli olduğunu gösteriri belge ve eski hükümlü adaylar için Savcılıktan alınmış Eski Hükümlü belgesine sahip olmak, Tam teşeküllü hastaneden veya Resmi Üniversite hastanelerinden tarama testi yapılmış olmak, Yapılacak sözlü sınavdan başarılı olmak ve Demityolları Hakkı Bakım ve Onarımcısı sanat kolunda çalıştırılmak ğzere işe alınacak Eski Hükümlü Hükümlü ve Engelli işçi de, Yük ve yolcu taşımacılığının birlikte yapıldığı raylı sistemlerde yol bakım onarım işçilerinde en az 6 ay çalışmış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR:

Söz konusu ilan 05 Şubat 2019 tarihinde Türkiye İş Kurumu ( İŞKUR ) resmi internet sitesi üzerinde Açık İşler Bölümünde İlkokul- Orta Öğretim düzeyinde ilanlarda yayımlanarak başvurular alınmaya başlayacaktır. Buna göre başvurular İŞKur üzerinden yapılacak.

Sözlü sınav ilse İŞKUR tarafından gelen Nihasi listesine göre 01 mart 2019 tarihinde saat 10:00 da yapılacak. Sınavdan önce başvuru talebinin kadro sayısının 4 katı kadar olması durumunda 25 Şubat 2019 tarihinde saat 10:00 da Ankara'da kur açekimi yapılacaktır.

İlan hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

TCDD Personel alım ilanı İŞKUR üzerinden yayımlandığın ve başvuruların başladığında anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını telefonunuza indirerek anında ilgili ilanlara ulaşabilirsiniz. Veya Bizler sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip ederek ana sayfanızda her daim güncel ilanlara ulaşabilirsiniz.

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 23:53

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Göksel ilgazi
Göksel ilgazi - 2 yıl Önce

Demir yollarına anlam vermiyorum 6 ay çalışma şartı koyuyorlar almasanız çalışmasa nasil olacak bu şartları yerine getirmesi için çok anlamsız işsizlik almış basni gidiyor lütfen laldirlirsin bu şartlar

OSMAN DIRICAN
OSMAN DIRICAN - 2 yıl Önce

Çalışmak isteyenleri alsalar hiç düzen bozulmaz