Kamu Kurumlarında KPSS'siz TYP ile 100 Bin Personel Alımı Yapılacak!

Toplum Yararına Programı kapsamında kamu kurumlarında KPSS şartı olmadan 100 Bin'den fazla personel alım ilanı yayımlanması bekleniyor. Çalışma Bakanlığından açıklanan TYP alımları İŞKUR üzerinden yapılacak. Devam eden personel alımların detayları neler?

Kamu Kurumlarında KPSS'siz TYP ile 100 Bin Personel Alımı Yapılacak!

Toplum Yararına Programı kapsamında kamu kurumlarında KPSS şartı olmadan 80 Bin personel alım ilanı yayımlanması bekleniyor. Çalışma Bakanlığından geçtiğimiz ünlerde yapılan açıklamada  İŞKUR üzerinden yapılacak olan alımlar için Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ile birlikte yapılan protokoller doğrultusunda okulların açılması ile birlikte 80 Bin kişi istihdam edilecek. 

Üç Bakanlığın "Güvenli Okul, Güvenli Gelecek" protokolü kapsamında İŞKUR üzerinden alım yapacağı 80 Bin personel alım detayları için tıklayın

Türkiye İş Kurumu üzerinden Eylül ayın TYP alım ilanları açıklandı. Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı Müdürlüklerinde 1.300'den fazla personel alım ilanı işin olsa ekibi olarak duyurmuştuk, bu alımlara başvurular 10 Eylüle kadar devam edecek. Detaylara ulaşmak için tıklayın

Diğer yandan İŞKUR üzerinden açıklanması beklenen 80 Bin TYP alımlarında KPSS şartı istenmeyecek, Kura yöntemi ile belirlenecek. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda ve diğer kurumlarda temizlik, bakım onarım,  gibi görevlerde yer alacaklar. Başvurular İŞKUR üzerinden alınacak. TYP kapsamında diğer kurumlara  yapılacak personel alımları ile birlikte sayının 100 Bin'i geçmesi bekleniyor.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2018, 23:44
YORUM EKLE