Danıştay Başkanlığı KPSS En Az 60 Puan İle Hizmetli Personel Alımı Başladı!

Danıştay Başkanlığı bünyesinde bulunan personel eksikliği için Destek Personeli pozisyonunda hizmetli alımı yapacağını belirtti. Başvurular ise bugün itibari ile başladı! İşte detaylar.

Danıştay Başkanlığı KPSS En Az 60 Puan İle Hizmetli Personel Alımı Başladı!

Danıştay Başkanlığı personel alımı yapacak. Danıştay Başkanlığı personel alım ilanını 07 Aralık 2017 tarihinde ilan etmişti ve başvuruların 18 Aralık 2017 tarihinde başlayacağını ilanda belirtmişti. Buna göre başvurular bugün 09:00 itibari ile başladı ve adaylar başvurularına başlayabilecektir. Söz konusu ilan ile Danıştay Başkanlığı bünyesine toplamda 7 kişilik boş kadro ile Destek personeli pozisyonunda hizmetli alacak. Başvurusunu yapan adaylar ise, KPSS puan durumuna göre sıralaya girecek ve en yüksek puandan başlanmak sureti ile kadro sayısının 5 katı kadar sınava tabii tutulacaktır.Sınav sonucuna göre ise adaylar boş pozisyona yerleşeceklerdir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Danıştay Başkanlığı alımını yapacağı hizmetli kadrosu için adaylardan bazı nitelikler aramaktadır. Bu nitelikleri taşıyan adayların ise başvuruları geçerli sayılacaktır. Buna göre Danıştay Başkanlığı adaylardan, En az lise mezunu olmaları veya dengi okul mezunu olmaları, ÖSYM tarafından yapılmış olan 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları, Yapılacak olan güvenlik soruşturması ve Arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilecek olmaları, 35 yaşının bitirmemiş olmak ve 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmak şartları aranmaktadır.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

Adaylar başvurularına bugün ( 18 Aralık 2017 ) itibari ile başlayabilirler. Buna göre adaylar başvurularını en geç 22 Aralık 2017 tarihi saat 17:00 a kadar yapmaları şarttır. 

Buna göre başvurular, Danıştay Başkanlığı resmi internet sitesinden indirilecek başvuru formu ile ve istenilen belgeler ile birlikte Danıştay Başkanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 149 (Eskişehir yolu 10. Km.) Çankaya/ANKARA adresine başvurabileceklerdir. Posta, kargo ya da APS ile yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir. İlanın tam metnin incelemek isteyen adaylar Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2017, 11:53

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
emre şahin
emre şahin - 3 yıl Önce

kpss 60 puan diyorsunuz yaş var.nasıl olacak.şu yaşı kaldırsanız.kamuda.35 yaş üstü insan degilmi.

Havva
Havva - 3 yıl Önce

Evet yaa yaş sınırı olmayacak demişlerdi şimdide her iş imkanına yaş sınırı var

Havva
Havva - 3 yıl Önce

Evet yaa yaş sınırı olmayacak demişlerdi şimdide her iş imkanına yaş sınırı var

Edibe
Edibe - 2 yıl Önce

Bunun sonucu ne oldu kaç puanla kapattı. Başvurmuştum ama sonuçlara ulaşamadım