Danıştay 28 Kamu Personeli Alımı Sona Eriyor! Sınav Detayları Nedir?

Danıştay Başkanlığı 28 kamu personeli alımında başvuru sürecinde sona gelindi. Peki Danıştay Başkanlığı sonuçları ne zaman açıklanacak? Sınav detayları nedir?

Danıştay 28 Kamu Personeli Alımı Sona Eriyor! Sınav Detayları Nedir?

Danıştay Başkanlığı personel alımı yaoacağını geçtiğimiz günlerde ilan etmişti. Yayımlanan ilana göre Danıştay Başkanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı pozisyonlar için ilan yayımladı. Adaylar başvurularına 25 Haziran 2019 tarihi itibari ile başladılar ve artık sona ermektedir. Hala başvuru yapmamış olan adaylar için veya hala başvuru işleminin tamamlamamış olan adaylar için bir kez daha ilan hakkında bilgi vereceğiz.

HANGİ POZİSYONLAR İÇİN ALIM YAPILACAK?

Danıştay Başkanlığı 19 (Hizmetli olarak çalıştırılmak üzere), 2 (Sağlık Teknisyen Yardımcısı olarak çalıştırılmak üzere), 3 (Aşçı olarak çalıştırılmak üzere), 2 (Garson olarak çalıştırılmak üzere) ve 2 (Bulaşıkçı olarak çalıştırılmak üzere) toplam 28 (yirmi sekiz) Destek Personeli alınacak.

ADAYLARDAN ARANAN GENEL ŞARTLAR NEDİR?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
  • Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliği'nin Genel Şartlar başlıklı 5'inci maddesinin 1'inci fıkrasının b bendinde yer alan "İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için Başkanlık tarafından ilan edilen sınavın yapılacağı yılın son günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak" hükmü uyarınca sınavın yapılacağı yılın son günü olan 31/12/2019 tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (31/12/1984 ve sonrası doğmuş olanlar başvuru yapabilirler.)
  • 2018-KPSS lisans ve 2018-KPSS ortaöğretim/ön lisans sonuçlarına göre (lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94) puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,
  • Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.
  • En Az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak
  • Alım yapılacak mesleğe göre ilgili bölümlerin mezunu olmak veya belge sahibi olmak

BAŞVURULAR SONA ERİYOR?

Adaylar başvurularına 25 Haziran 2019 tarihinde başladmışlardı ve en geç 01 temmuz 2019 Pazartesi günü saat 17:00 a kadar başvuruların yapılması gerekmektedir. Başvurular, Danıştay Başkanlığının internet sitesi olan //www.danistay.gov.tr ‘den temin edilecek başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra imzalı ve fotoğraflı olarak aşağıda belirtilen belgelerle birlikte şahsen Danıştay Başkanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 149 (Eskişehir yolu 10. Km.) Çankaya/ANKARA adresine başvurabileceklerdir.

SINAV DETAYLARI:

Söz konusu alım ilanı için başvuru şartlarını taşıyan ve başvurusu kabul edilen tüm adaylar uygulamalı sınava alınacaklardır. Sınav ilgilinin Destek Personeli pozisyonunda çalıştırılacağı hizmetine ve çalışacağı birimin gerektirdiği mesleki beceri ve yeterliliğe ilişkin olarak uygulama şeklinde yapılacaktır. Uygulama sınavında en az 70 puan alanlar başarılı sayılacaktır. Adayların nerede, hangi gün ve saatte sınava alınacağı //www.danistay.gov.tr adresinde ayrıca ilan edilecektir.

Sözlü Sınav:

Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin 12’nci maddesi uyarınca yapılacaktır. Sözlü sınavına, Aşçı ve Garson hizmetinde çalıştırılacaklar için başvuran adaylar arasından uygulama sınavında başarılı olan adayların tümü, Hizmetli, Bulaşıkçı ve Sağlık Teknisyen Yardımcısı istihdamı için merkezi sınav puanının en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen sözleşmeli personel istihdam sayısının 5 (beş) katı aday çağrılacaktır. (Sözlü sınava çağrılacak en son aday ile aynı puana sahip adaylar da sözlü sınava çağrılır). İlgilinin sözlü sınavında başarılı sayılabilmesi için yüz tam puan üzerinden en az yetmiş puan alması gerekir. Sözlü sınava çağrılacak adaylar ile sözlü sınav tarihi //www.danistay.gov.tr adresinde ilan edilecektir

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2019, 03:15

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan BOSTAN
Serkan BOSTAN - 1 yıl Önce

Kamu yönetimi mezunuyum