TÜBİTAK Yeni İlan Yayımladı! KPSS siz Ön Lisans ve Lisans Personel Alımı Yapıyor

TÜBİTAK personel alımı ilanı yayımlandı. Resmi gazete ile gelen ilana göre farklı kadrolarda ve birimlerde 71 KPSS siz Personel Alımı yapılacak.

TÜBİTAK Yeni İlan Yayımladı! KPSS siz Ön Lisans ve Lisans Personel Alımı Yapıyor

TÜBİTAK personel alımı için ilan yayımladı. Resmi Gazete ile gelmiş olan ilana göre TÜBİTAK bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere personel alımı ilanı yayımlandı. 71 kişilik boş kadro ile farklı alanlarda personel alımı yapılacak. Ayrıca adaylardan KPSS şartı talep edilmemekte olup Ön Lisans ve Lisans mezunu olan adaylar başvuru yapabilecekler.

HANGİ KADROLARDA PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

TÜBİTAK bünyesine 71 kişilik boş kadro ile, Uzman yardımcısı, Uzman, Teknisyen, Araştırma Personeli, Ar-Ge Personeli, Kısmi Süreli Proje Personeli gibi kadrolarda personel alımları yapılacak. Bu kapsamda alımlar, TÜBİTAK TBAE, Raylı Ulaşım Teknolojileri Enstitüsü, İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı birimlerine personel alımı yapılacak.

BAŞVURUVU ŞARTLARI:

TÜBİTAK adaylardan her kadro için fakrlı nitelik talep etmektedir. Ancak genel olarak adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alablilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak gibi şartlar aranacak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

İlgili ilanlar için başvurular başlamış olup en geç 28 Haziran 2021 tarihine kadar başvurularını gerçekleştrmeleri gereklidir. Bu yönde adaylar başvurualrını sadece TÜBİTAK resmi internet adresi üzerinden gerçekleştirmeleri gereklidir. İlgili ilanlar hakkında detaylı bilgi almak ve Resmi gazetede yayımlanan ilana ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE