TÜBİTAK KPSS'siz Kadrolu 142 Personel Alımı Başvuruları Devam Ediyor!

TÜBİTAK SAGE geçtiğimiz günlerde bünyesinde bulunan eksikliğini karşılamak için kadrolu personel alanında ilan yayımlamıştı. Hala başvuruları devam eden ilan için detayları sizlere aktarıyoruz.

TÜBİTAK KPSS'siz Kadrolu 142 Personel Alımı Başvuruları Devam Ediyor!

Kadrolu Personel alımında geçtiğimiz günlerde yapılmış olan duyuruya göre kamuya TÜBİTAK tarafından yayımlanmış olan ilana göre 142 personel alımı yapılacağı ilan edilmişti. Söz konusu ilan Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yayımlanmış olup adaylar başvurularına ilanın yayımlanmasının ardından başlamışlardı ve hala başvurular devam etmektedir. Henüz başvuru yapmamış olan veya başvuru işlemini tamamlamamış olan adaylar için İşin Olsa ekibi olarak bir kez daha ilgili ilan hakkında detayları sizlere aktaracağız.

İLANIN DETAYLARI NEDİR?

TÜBİTAK personel alımları her daim devam etmesi ile birlikte bu sefer yayımlamış olduğu ilana göre BİLGEM Bilişim Teknolojileri Enstitüsü birimine Gebze/Kocaeli ilinde toplamda 142 kişilik boş pozisyon ile personel alımı yapacak. Bu kapsamda adaylardan bazı nitelikler aranacak ve bu nitelikleri yerine getirilmesi durumunda başvurular alınacaktır. Ayrıca adaylardan herhangi bir Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranmayacak olup Yabancı Dil Sınavı şartı aranacaktır. Alım pozisyonları ise, Ar-Ge Personeli - Ar-Ge Teknisyenidir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

TÜBİTAK adaylardan genel olarak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Lisans eğitimi almış olmak, İngilizce yeterliliğini katılmış olduğu sınavların birinden alınan puanla kanıtlamış olmak şartları aranmaktadır.

BAŞVURU SÜRECİ DEVAM EDİYOR!

İlgili ilan için başvuru süreci ilanın İŞKUR üzerinde yayımlanmasının ardından başlamış olup en geç 10 Mayıs 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Adaylar başvurularını, TÜBİTAK resmi başvuru adresi olan "www.bilgem.tubitak.gov.tr" adresinden sisteme kayıt olarak, Tüm istenen belgelerin sisteme yüklenmesinin ardından İş Başvuru Sistemi yoluyla başvuru alınacaktır. Bunun dışında yapılacak herhangi bir başvuru yöntemi geçerli sayılmayacaktır.

ADAYLARDAN İSTENECEK BELGELER?

TÜBİTAK BİLGEM BTE adaylardan başvuru esnasında, Üniversiteye Giriş Sınavı Yerleştirme Belgesi, Güncel Özgeçmiş, Lisans Diploma/Çıkış Belgesi -ve varsa üstü veya 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi sonunda mezun olunabileceğini belirten Üniversiteden alınmış yazı, YÖK Mezun Belgesi veya YÖK Öğrenci Belgesi, Lisans -ve varsa üstü- Transkript Belgesi, 2018 – 2019 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi sonunda mezun olacaklar için güncel transkript, Yabancı Dil Sınav Sonuç Belgesi veya lisans öğrenimleri sırasında asıl alanla ilgili olmayan dersler dışındaki tüm derslerinin eğitim dilinin %100 İngilizce olduğunu gösterir belge, Deneyimi olan adaylardan Çalışma Belgesi ve Sigorta Hizmet Dökümü ve Askerlik durumunu gösterir belge istenecektir.

İlan hakkında detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 12:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 3 yıl Önce

Maliye bakanlığı niçin alımı yapmıyorum.beklemekten psikolojimiz bozuldu.