TÜBİTAK KPSS siz 46 Personel Alımı İlanı Yayımladı! ( Ar-Ge Personeli ve Teknisyen )

TÜBİTAK bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere KPSS şartı aranmaksızın farklı alanlarda ilan yayımladı. Başvuru şartları ve kadrolar şöyledir.

TÜBİTAK KPSS siz 46 Personel Alımı İlanı Yayımladı! ( Ar-Ge Personeli ve Teknisyen )

TÜBİTAK Resmi İnternet adresinde yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre farklı kadrolarda ve niteliklerde personel alımı yapılacak. Söz konusu ilanlara göre adaylardan KPSS şartı aranmayacak olup KPSS siz Personel Alımı yapılacak. Peki kimler başvuru yapabilecek? Başvurular ne zaman nasıl yapılacak? Tüm detayları İşin Olsa ekibi olarak siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız.

ALIM YAPILACAK KADROLAR?

TÜBİTAK Personel Alımı için iki fakrlı ilan yayımlandı. Yayımlanmış olan ilanlara göre TÜBİTAK BİLGEM Test ve Değerlendirme Başkan Yardımcılığı Gebze/ KOCAELİ ilinde 11 kişilik boş kadro ile Ar-Ge Personeli ( Araştırmacı ) ve Ar-Ge Teknisyeni alımı yapacak.

Bir diğer ilana göre ise, TÜBİTAK  Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE) bünyesine Ankara ilinde görevlendirmek üzere 36 kişilik boş kadro ile Kısmi Süreli Aday Araştırmacı alımı yapacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

TÜBİTAK Personel alımı için adaylardan " Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Beliritlen İngilizce dilinden puan almış olmak ve belirtilen alanlarda iki yılık eğitim veren fakültelerin ön lisans ve dört yıllık eğitim veren fakültelerin lisans seviyesinde bölümlerden mezun olmuş olmal şartları aranacak.

Bunun dışında Ayda en az 3 (3*8 saat = 24 saat), en fazla 10 (10*8 saat = 80 saat) gün görev yapmasına engel bir durumu olmamak şartı aranacak. Ayrıca Bir aday en fazla 2 (iki) pozisyona başvuru yapabilecektir.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

TÜBİTAK Personel alımı için başvurular başladı. Adaylara başvuru için az bir süre verilmiştir. Bu kapsamda ilanlara göre son başvuru tarihi ve ilanların detaylarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

TEST VE DEĞERLENDİRME BAŞKAN YARDIMCILIĞI Son Başvuru Tarihi 05 EKim 2020. İlanın Tam Metni Burada

SAVUNMA SANAYİİ ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME ENSTİTÜSÜ Son Başvuru Tarihi 21 Eylül 2020. İlanın Tam Metni Burada

YORUM EKLE