TÜBİTAK Kadrolu 27 Personel Alım İlanı Yayımladı! KPSS Şartı Yok!

TÜBİTAK yen bir ilan yayımlayarak BİLGEM Test ve Değerlendirme Başkan Yardımcılığına kadrolu personel alımı yapacağını belirtti. Adaylardan KPSS şartı aranmıyor.

TÜBİTAK Kadrolu 27 Personel Alım İlanı Yayımladı! KPSS Şartı Yok!

Devlet Personel Başkanlığı üzerinde yayımlanmş olan ilana göre TÜBİTAK bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için farklı pozisyon niteliğine sahip 27 personel alacğaını ilan etti. Bu yönde TÜBİTAK BİLGEM Test ve Değerlendirme Başkan Yardımcılığı birimine AR-GE Personeli (Araştırmacı) pozisyonunda aşlım yapılacak. Alımlar Gebze/KOCAELİ ilinde gerçekleştirilecektir. Adaylardan KPSS şartı aranmıyor ancak bazı eğitim niteliklerinin yerine getirilmesi gerekmektedir.

5 Araştırmacı Alımı İçin:

Yükseköğretim Kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren; Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Matematik Mühendisliği veya Matematik bölümlerinden birini bitirmiş ya da 2018 – 2019 Eğitim – Öğretim Yılı Bahar Dönemi sonunda bitirebilecek durumda olmak.

5 AR-GE Personeli İçin:

Yükseköğretim Kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren; Fizik, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği veya Elektronik Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş ya da 2018 – 2019 Eğitim – Öğretim Yılı Bahar Dönemi sonunda bitirebilecek durumda olmak.

17 AR-GE Personeli (Araştırmacı) İçin:

Yükseköğretim Kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren; Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri, Elektronik Mühendisliği, ElektrikElektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği veya Fizik Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş ya da 2018 – 2019 Eğitim – Öğretim Yılı Bahar Dönemi sonunda bitirebilecek durumda olmak.

ADAYLARDAN ARANAN GENEL NİTELİKLER:

  • Başvuruda bulunacak adaylardan genel olarak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, TBTK.BİLGEM.TDBY.2018-1 numaralı ilan kapsamında mülakata katılmaya hak kazanmamış olmak.
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile bağlantısı bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
  • Yukarıdaki lisans eğitimi veren üniversitelerden mezun olmuş olmak, Yapılan İngilizce sınavlarından başarılı puan almış olmak gibi nitelikler aranacak.

BAŞVURULAR:

Başvuru Yapacak adaylar başvurularına ilanın yayımlanması ile birlikte başvurularına başladılar. Bu bağlada başvurular en geç 09 Haziran 2019 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Adaylar başvurularını "www.bilgem.tubitak.gov.tr" adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olmak gerekmektedir. (Başvuru için özgeçmiş oluştururken, istenilen tüm evrakın sisteme elektronik ortamda eklenmesi ve referans kodu seçilerek başvuru yapılması zorunludur). Bunun dışınd ayapılacak hiçbir başvuru kabul edilmeyecektir. 

İlanın tam Metni

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2019, 14:57
YORUM EKLE