KPSS Şartı Olmadan Lise mezunu TCDD 356 Kamu Personel Alımı Yapılacak! Kadro Dağılımı ve Şartlar

Devlet Demiryolları farklı pozisyonlarda olmak üzere toplamda 356 kamu personeli alımı yapacak. Adaylar başvurularına önümüzdeki günlerde başlayabilecek ve detayları sizlere haberimizde aktarıyoruz. Başvuru Şartları ve alım yapılacak pozisyonlar şöyledir.

KPSS Şartı Olmadan Lise mezunu TCDD 356 Kamu Personel Alımı Yapılacak! Kadro Dağılımı ve Şartlar

TCDD bünyesine personel alımı için ilan yayımladı. Söz konusU ilan Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinde yayımlanmıştı. Başvuru ekranı henüz açılmadı ancak önümüzdeki günlerde açılacak. Söz konusu ilanın detayları şimdiden belirlendi ve bizde işin olsa ekibi olarak sizlere aktarıyoruz.

Devlet Demiryolları farklı pozisyonlarda kamu personeli alımı yapacak. Toplamda 356 kişilik kadro ile alım yapılacak olup, alım pozisyonları ise, 40 Liman Vinç Operatörü (RTG CE SSG), 188 Demiyolları hattı Bakım Onarımcısı, 42 Demiryolu Yol yapım, Bakım ve Onarım Makinesi Operatörü şeklinde dağılmaktadır.

ADAYLARDAN HANGİ NİTELİKLER ARANACAK?

Devlet Demiryolları ( TCDD ) alımını yapacağı 356 kamu personeli adayından bazı nitelikler arıyor. Buna göre, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Erkek olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Son başvuru tarihi itibari ile 36 yaşından büyük olmamak, Alım yapılacak pozisyona göre ilgili bölümlerin meslek lisesi mezunu olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak gibi nitelikler aranacak.

Ayrıca söz konusu TCDD 356 personel alımı için adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranmayacak. Adaylar sadece bir pozisyona başvuru yapabielcekler.

BAŞVURULAR:

TCDD işçi personel alımı ilanı başvuruları henüz başlamadı. Adaylar başvurularına 09 Nisan 2019 tarihi itibari ile başlayacak ve en geç 15 Nisan 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Söz konusu ilan Türkiye İş Kurumu ( İŞKUR ) üzerinden yayımlanacak olup adaylar başvuru işlemlerini İŞKUR üzerinden yapacaklar.

Devlet personel Başkanlığı tarafından yapılmış olan duyuruyu incelemek için Buraya Tıklayarak ilanın tam metnine ulaşabilir ve ilanın tam metni üzerinden alım kadroları için kadro dağılımına ulaşabilirsiniz.

TCDD PERSONEL ALIM İLANI YAYIMLANDIĞINDA HABERDAR OLMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARI KULLANABİLİRSİNİZ.

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

Twitter Hesabımızı Takip Etmek İçin Buraya Tıklayınız

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2019, 17:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammet arslan
Muhammet arslan - 5 yıl Önce

Metal bölğmünden yokmu alım

onur malkoç
onur malkoç - 5 yıl Önce

meslek lisesi mezunu cok mu yetenekli oluyo bu islerde anlamiyorum..yetenekli adam isine adapte olur zaten tutturmuslar meslek lisesi meslek lisesi

Mustafa
Mustafa - 5 yıl Önce

Meslek liseside meslek lise mezun olcak kisiler ne olck 1 ay sonra kesk3 haziran mezun durumh olcaklarda basvursa