İŞKUR Kamu Kurumlarına TYP Kapsamında En Az Lise Mezunu Binlerce Personel Alımı Yapıyor!

İŞKUR Türkiye genelinde en az lise ve dengi okullardan mezun binlerce TYP kapsamında personel alımı yapıyor. Türkiye İş Kurumu 26 haziran itibari ile Toplu Yararına programı kapsamında yaptığı işçi ve memur alımları haberimizde..

İŞKUR Kamu Kurumlarına TYP Kapsamında En Az Lise Mezunu Binlerce Personel Alımı Yapıyor!

Türkiye İş Kurumu aracılığı ile gerek özel firmalara gerek kamu kurumlarına işçi, memur ve personel alımları tüm hızıyla devam ediyor. 26 Haziran tarihi itibari ile istihdam edilecek olan personel sayısı 109 bini buldu. Bunun yanı sıra Toplum Yararına Programı kapsamında kamu kurumlarına en az lise mezunu olan binlerce personel iş ilanı yayımlandı. Başvuruların halen devam ettiği TYP ilanlarını aktarıyoruz.

TYP İLE PERSONEL ALIMLARI;

TYP kapsamında işçi, memur ve personel alımı yapan kurumlar alımları Türkiye genelinde sürdürüyor. Belediyeler, Üniversiteler, Okullar, Diyanet kurumlarına bağlı birimler, Kaymakamlıklar ile bir çok kamu kurumlarına yapılacak alımalarda günlük en az 8 saat çalışma süresi ile 180 gün toplam çalışma süresine sahip olan iş ilanlarına başvurular devam ediyor. Seçimlerde liste yönteminin uygulandığı alımlar için adaylar nasıl başvuru yapacak

TYP ALIMLARINA BAŞVURULAR;

TYP kapsamında alımlara başvurular Türkiye İş Kurumu şube müdürlüklerinde bulunan İş ve Meslek danışmanları aracılığı ile yada İŞKUR internet ortamında bulunan büreysel üyelik oluşturmak kaydı ile İŞKUR portal sistemi üzerinden alınacak. Başvurular için aşağıdaki bağlantıyı tarayıcıdan açabilirsiniz. 

TYP alımları için: https://goo.gl/9mXcb5

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2018, 08:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rukiye
Rukiye - 4 yıl Önce

Okulaile birligiinde calisana kadro verilsin yeter artik bu kadar calistik

Hilal
Hilal - 4 yıl Önce

İş istiyorum.meslek lisesi mezunuyum

kenan
kenan @Hilal - 4 yıl Önce

[email protected]
iş içn dönüs yapablrsnz

İşe alımlar ne zaman ve nasıl
İşe alımlar ne zaman ve nasıl - 4 yıl Önce

İşe alımlar ne zaman ve nasıl olacak