Erciyes Üniversitesi Avukat Alım İlanı

Erciyes Üniversitesi bünyesinde bulunan personel eksikliğini karşılamak üzere avukat kadrosunda boş pozisyonuna alım yapacağını belirtti. Adaylar aranan şartlara göre başvurularını gerçekleştirebilirler.

Erciyes Üniversitesi Avukat Alım İlanı

Devlet Personel Başkanlığının yayımlamış olduğu ilanlar arasında yer almakta olan Erciyes Üniversitesi avukat alım ilanına bir çok aday başvuru yapabilecek. Buna göre Erciyes Üniversitesi bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzereYükseköğretim Kurumları Hukuk Müşavirliği ve Avukatlık Giriş Sınavı ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre 9. dereceden 1 kişilik boş pozisyon ile Avukat alacak. 

ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR:

Erciyes Üniversitesi avukat alım ilanına başvuru yapacak adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmak, 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları, Hukuk fakültesi mezunu olmak veya bunlara denkliği olan ve yükseköğretim kurumlarınca onaylanmış yurtdışı kurumlardan mezun olmuş olmak ve son başvuru tarihi itibari ile avukatlık ruhsatnamesine sahip olmaları şarttır.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularına, ilanın yayımlanması ile birlikte başladılar. Buna göre adaylar başvurularını en geç 16 Şubat 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri şarttır. Başvurular, Başvuru formu, diploma veta mezuniyet belgesi, üç adet vesikalık fotoğraf, 2016 yılı KPSS sonuç belgesi, Özgeçmiş ve avukatlık ruhsatnamesi onaylı örneği ile birlikte Erciyes Üniversitesi Personel Daire başkanlığına yapılması gerekmektedir. İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 11:08
YORUM EKLE