Sinop Belediyesine ve İlçe Belediyelerine TYP ile 140 İşçi Alınacak

TYP kapsamında yayınlanan ilanlar neticesinde Sinop Belediye Başkanlığı ve ilçe belediyeleri için 140 işçi alımı yapılacağı açıklandı. Başvuruya ait bilgiler ve detaylar haberimizde.

Sinop Belediyesine ve İlçe Belediyelerine TYP ile 140 İşçi Alınacak

Türkiye İş Kurumu ( İŞKUR )'dan verilen toplum yararına program kapsamında Sinop Belediye Başkanlığı ve Sinop'un ilçe belediye başkanlıkları için toplamda 140 işçi alımı yapılacağını açıklandı. Sinop Belediye Başkanlığı ve ilçe belediyeleri için başvuru işlemleri sadece il ve ilçede ikamet eden adaylar üzerinde yapılacak olup, aşağıda belirtilen şartları taşıyan adaylar işçi alımı ilanına başvuruda bulunabileceklerdir. İşte detaylar...

TYP İŞÇİ ALIMI ŞARTLARI NEDİR?

Typ işçi alımı ilanlarından yararlanmak isteyen adaylar İŞKUR'a kayıtlı işsiz olması, 18 yaşını tamamlamış olması, emekli aylığı almıyor olmak, açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç öğrenci olmamak gibi şartlar aranmaktadır.

ALIM YAPILACAK BELEDİYE BAŞKANLIKLARI HANGİLERİDİR?

Sinop Belediye Başkanlığı, Saraydüzü Belediye Başkanlığı 11, Erfekelek Belediye Başkanlığı 15, Türkeli Belediye Başkanlığı 20, Durağan Belediye Başkanlığı 21, Gerze Belediye Başkanlığı 25, Ayvancık Belediye Başkanlığı, Boyabat Belediye Başkanlığı 37 ve Dikmen Belediye Başkanlığı 11 işçi alımı yapacağını açıkladı. Peki belediye başkanlıkların yayınladığı işçi alımı ilanlarına nasıl ulaşılır?

TYP İŞÇİ ALIMI İLANLARINA NASIL ULAŞILIR?

Toplum yararına program ( TYP ) ilanlarına ulaşmak isteyen adaylar aşağıda verilen bağlantıya giderek "ara" butonuna basmalı ve güncel iş ilanlarını listeleyerek ilanları inceleyebilirler. İş ilanlarına başvuru işlemleri ise yine aynı sayfa üzerinden yapılacak olup, üye girişi işlemlerinin ardından ilan üzerine tıklayıp "başvur" butonu üzerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz.

TYP iş ilanları için: https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx

YORUM EKLE