TÜBİTAK 172 Memur Alımı Yapıyor!

TÜBİTAK kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere farklı pozisyonlar için 172 memur alımı yapıyor. Peki pozisyonlar nelerdir?

TÜBİTAK 172 Memur Alımı Yapıyor!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde bulunan ve her sene yaptığı projeler ile gündeme gelmekte olan TÜBİTAK yeni himzetlerini sürdürmekte ve açık pozisyonları için memur ile personel alımlarını da gerçekleştirmektedir.

Buna göre açık olduğun tespit edilen pozisyonlar için TÜBİTAK memur alımı yapmakta olup geçtiğimiz günlerde kamuoyuna konu hakkında duyuru yapıldı. Buna göre TÜBİTAK'ın farklı pozisyonlar için toplam 172 memur alımı yapacağı öğrenildi. Pek ihangi pozisyonlar için alım yapılacak ve memur alımı detayları nedir?

İLAN DETAYLARI NEDİR?

TÜBİTAK tarafından kamuoyuna duyurulan ilan da 172 memur alımı yapılacağı vurgulandı. Peki ilan detayları nedir? Buna göre adayların pozisyonlar için uygun bilgiye sahip olması, sağlığının iş yapmaya yatkın olması, sicilinin kabul edilebilir suçlar harici temiz olması, kamu haklarından mahrum olmaması ve en az lisans mezunu olunması gerekmektedir. Peki pozisyonlar nelerdir, nasıl başvuru yapılır.

POZİSYONLAR NEDİR ve NASIL BAŞVURU YAPILIR?

TÜBİTAK yukarıda verilen şartlar niteliğinde 172 memur alımı yapacaktır. Peki pozisyonlar nelerdir? Peki pozisyonlar nelerdir? Buna göre Araştırmacı Pozisyonunda 138, Teknisyen Pozisyonunda 32 ve teknik destek Pozisyonunda ise 2 kişi olmak üzere toplamda 172 memur alımı yapılacaktır. Peki adaylar başvurularını nasıl yapabilir? Buna göre adayların belirtilen belgeler ile en geç başvurularını 29 Mart 2018 tarihine kadar gerçekleştirmesi gerekmektedir.

RESMİ BİLDİRİ BURADA

YORUM EKLE