Maliye Bakanlığı 181 Memur Alımı Yapıyor! KPSS 2017/2

Maliye Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere KPSS 2017/2 merkezi yerleştirme ataması ile 181 kişilik memur alımı yapıyor. Peki detaylar nedir.

Maliye Bakanlığı 181 Memur Alımı Yapıyor! KPSS 2017/2

Ülkemizin en önemli kamu kurumları arasında yer almakta olan Maliye Bakanlığı yıl içerisinde ihtiyaçları halinde açıktan atama ya da merkezi atama ile memur alımları gerçekleştirmektedir. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi aracılığı ile yapılan KPSS 2017/2 merkezi yerleştirme atamasında Maliye Bakanlığının kaç kişilik kadro ayırdığı büyük bir merak ile beklenirken sonunda belli oldu.

İşin Olsa ekibi olarak sizler için Maliye Bakanlığının hangi kadro için kaç kişilik memur alımı yapacağına yönelik kapsamlı bir araştırma yaptık. Buna göre elde ettiğimiz sonuçlarda Maliye Bakanlığının KPSS 2017/2 merkezi yerleştirme atamasında en az ön lisans mezunu olmak üzere toplam 181 kişilik memur alımı yapacağı görülmektedir.

MEZUNİYETLERE GÖRE DAĞILIM

MALİYE BAKANLIĞI

Ortaöğretim: 0 Kişi
Önlisans: 173 Kişi
Lisans: 8 Kişi
TOPLAM >>>>  181

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Maliye Bakanlığı en az ön lisans mezunu toplam 181 kişilik memur alımı yapacak. Peki alım yapılacak kadrolar belli oldu mu?

VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENİ
İSTATİSTİKÇİ
MÜHENDİS
PROGRAMCI

Yukarıda verilmiş olan kadrolar için Maliye Bakanlığı KPSS 2017/2 merkezi yerleştirme atamasında toplam 181 memur ataması gerçekleştirecektir. Peki adaylar başvurularını nasıl yapacak.

BAŞVURULAR

Maliye Bakanlığının 181 kişilik memur alımı KPSS 2017/2 merkezi ataması kapsamında yapılacak olup adayların 14 Kasım 2017 - 23 Kasım 2017 tarihleri arasında ÖSYM'nin resmi internet sitesinden başvurularını yapması gerekmektedir.

DİĞER KURUM ATAMALARINI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2017, 21:23

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE