İçişleri Bakanlığı 318 Büro Memuru Alımı Yapıyor! Nasıl Başvuru Yapılır?

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 318 büro memuru alımı yapıyor. Peki kimler başvuru yapabilir, nasıl başvuru yapılır?

İçişleri Bakanlığı 318 Büro Memuru Alımı Yapıyor! Nasıl Başvuru Yapılır?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerine devam ettirmekte olan Göç İdaresi Genel Müdürlüğü yıllık olarak ciddi atamalar gerçekleştirmese de aralıklarla açıktan atama yöntemi ile memur ve personel alımı gerçekleştirmekte olup geçtiğimiz gün 335 kişilik alım ilanı yayımladı.

Buna göre İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 318 büro memuru alımı yapıyor. Peki ilgili alım ilanına adaylar nasıl başvuru yapabilir, aranacak şartlar nedir? İşin Olsa ekibi olarak 318 büro memuru alımına ilişkin tüm detayları sizlere açıklıyoruz.

ARANACAK ŞARTLAR NEDİR?

Buna göre adaylardan 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Alımı yapılacak ünvan için Lisans mezunları için 4 yıllık eğitim veren fakültelerden mezun olmuş olmak ve Önlisas kadroları için ilgili yüksekokullardan mezun olmuş olmak, Sınav yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmak ve 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme SInavından B grubu puan durumuna göre, Lisans mezunları için KPSSP3 ve Önlisans mezunları için KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartları aranacaktır. Peki nasıl başvuru yapılır?

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 335 memur alımı yapıyor. Peki nasıl başvuru yapılır? Buna göre adayların 9 Nisan 2018 tarihinden 17 Nisan 2018 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmesi gerekmektedir. Pozisyonlara göre aranan mezuniyet düzeyi ve şartlar değişiklik göstermekte olup maaşlar 2 bin 438 TL (2.438 TL) olarak belirtilmiştir. Başvuru ile diğer detaylar hakkında bilgi edinmek için aşağıdaki linki takip ediniz.

RESMİ İLAN BURADA

YORUM EKLE
YORUMLAR
savas
savas - 5 yıl Önce

başvuru ekranını bulamıyorum