Sermaye Piyasası Kurulu 38 Memur Alımı - Başvurular 10 Nisan 2017 Başlıyor!

Sermaye Piyasası Kurulu yapmış olduğu duyurusuna göre farklı pozisyonlarda toplamda 38 kişilik boş kadro ile memur alımı yapacak. Başvurular 10 Nisan 2017 tarihi ile 21 Nisan 2017 tarihleri arasında.

Sermaye Piyasası Kurulu 38 Memur Alımı - Başvurular 10 Nisan 2017 Başlıyor!
Sermaye Piyasası Kurulu 05 Nisan 2017 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesinde bulunan farklı pozisyonlardaki eksikliği gidermek amaçlı istihdam yapacağını belirtti. Duyuru Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesinde yapılmış olup farklı kadrolardan alım yapılacağı duyuruldu. Sermaye Piyasası Kurulu toplamda 38 kişilik boş kadro ile kendi bünyesine Uzman Yardımcısı alacak. Alımlar, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yapılacak olan Giriş sınavı ile belirlenecektir. 

Giriş sınavı yazılı ve sözlü olarak iki aşamadan oluşmaktadır. İlk önce yazılı sınav yapılacak olup yazılı sınavdan başarılı not alan adaylar Sermaye Piyasası Kurulu tarafından sözlü sınava tabii tutulacaklardır. Sözlü sınavın yapılacağı tarih, yeri ve saati kurulun resmi internet sitesinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca Tebligat gönderilmeyecektir. Giriş sınavının yazılı bölümü 06 mayıs 2017 tarihi ile sabah ve öğlenden sonra iki oturumda ve 07 Mayıs 2017 tarihinde öğlenden sonra ayrı bölümler halinde yapılacaktır. Adayların Giriş sınavına katılabilmeleri için kurulun aradığı sınav şartlarına uygun olması şarttır. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR:

1- 8. derece kadrolu 25 adete kadar “Uzman Yardımcısı”
2- 5 adete kadar Bilişim Uzman Yardımcısı,
3- Avukatlık Hizmetleri sınıfında bulunan 8. derece kadrolu 8 adete kadar Uzman Hukukçu Yardımcısı,

Olmak üzere toplamda 38 Uzman yardımcısı alımı sınav ile yapılacaktır. 

ADAYLARDAN ARANAN SINAV ŞARTLARI:

Sermaye Piyasası Kurulu alım yapacağı memur personel adaylarından, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları, 2015 veya 2016 yıllarında ÖSYM tarafından yapılmış olan kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans mezunları için en az 80 puan almış olmak ( her pozisyon için aranan KPSS puan şartı farklıdır ), Sınavın yapılacağı yılın ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmak, Sermaye Piyasası Kanunu ve diğer mali yasalara göre suç sayılan bir eylem dolayısıyla aleyhine verilmiş bir hüküm bulunmamak, Giriş işlemleri dolayısıyla gerçeğe aykırı bilgi ve belgeler vermemek, beyanda bulunmamak, Diğer nitelikler bakımından “Sınav Broşürü”nde gösterilen şartları taşımak şartları aranacak olup bunlar dışında her pozisyon için adaylardan öğrenim durumu ve mezunluk şartı farklıdır. Bunlara ilanın tam metninden ulaşabilirsiniz.

BAŞVURULAR;

Sermaye Piyasası Kurulu 38 memur alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar, 10 Nisan 2017 tarihi ile 21 Nisan 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, şartları taşıması dahilinde, Kurul’un Ankara’daki merkezine elden veya posta yoluyla başvurulması gerekmektedir. İstenilen belgelerin en geç son başvuru günü saat 17:30’a kadar teslim edilmesi gerekmektedir. Başvuru süresi içerisinde Kurula ulaşmayan başvurular dikkate alınmayacaktır. İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.
Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2017, 10:48

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE