ASDEP 2019 Alımları Ne Zaman Yapılacak! Adaylar İlanı Bekliyor

2018 yılı için müjdelenen alımlar 2019 yılında yapılır mı? 201 asdep alımları ve adayların beklentileri...

ASDEP 2019 Alımları Ne Zaman Yapılacak! Adaylar İlanı Bekliyor

Geçtiğimiz yıl itibariyle müjdelenen alımla alakalı iki bakan tarafından yapılan açıklamaları gündeme getirmiş, ASDEP alımlarının yapılabileceğine değinmiştik. Bu açıklamalarda 3 bin sayısı ön plana çıkarken, bakanın açıklamalarına sosyal medya paylaşımlarında yer verilmeye devam ediliyor. 2018 Temmuz ayı itibariyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan paylaşımda, eski bakan Fatma Betün Sayan Kaya etiketlenmiş ve alımların yapılacağı vurgusu gerçekleştirilmişti.

2019 ASDEP ALIMLARI BEKLENİYOR

2019 yılı için ASDEP alımları çok sayıda aday tarafından bekleniyor. İki bakan tarafından alımların gerçekleştirileceği yönünde yapılan açıklama ve paylaşımların ardından 2019 yılında bu alımların neden yerine getirilmediği sorularak, ilanların artık yayımlanması gerektiği, çok sayıda kişinin bu alımları beklediği ifadeleri kullanılıyor. Bakanların açıklama ve paylaşımlarının ardından asdep 2019 alımları için adayların meraklı bekleyişinin sonlandırılması isteniyor.

RESMİ GAZETE' DE YAYIMLANDI

Resmi Gazete' de asdep alımları konusunda bir düzenleme de yapılmış ve kamuoyuna bilgilendirmesi sağlanmıştı. Aile Destek Personeli kadrosu için Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar, Psikoloji, Sosyoloji, Rehberlik ve Psikolojik danışmanlık bölümlerinden mezun olunmuş olması gerekli görülürken son düzenlemeyle; çocuk gelişimi, aile ve tüketici bilimleri mezunlarının da sosyal destek personeli pozisyonuna başvuru yapabiliyorlar. Geçtiğimiz hafta Resmi Gazete' de yayımlanan bu değişikliklerle beraber, adayların heyecanlı ve bir o kadar da meraklı bekleyişleri artmış durumda. Bizler de isinolsa.com ekibi olarak bu güncellemeleri takip edip, sizlere aktarıyor, ilanlara yönelik bilgilendirmeler yapıldığında ulaştırıyor olacağız. Tüm gelişmelerden haberdar olmak için mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız.

Uygulamalarımız için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 11:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Astep mağduru
Astep mağduru - 2 yıl Önce

Alım yapacaksanız yapın artık ywter yaptığınız eziyet

elif
elif - 2 yıl Önce

önlisans sosyal hizmetler ataması olsun atamımız yok açık atamalarda bile yokuz

Fatma Yılmaz
Fatma Yılmaz - 2 yıl Önce

Lütfen önlisans çocuk gelişimi alımları olsun artık ya önlisans mezunuyuz lisans okuyoruz tekrardan önlisans ama hiç atama Yok bıktık artık

asdep mağduru
asdep mağduru - 2 yıl Önce

Sayın bakanım 2018 de 4000 asdep alınacaktı 2019 dayız daha bi gelişme yok her yeni bir güne sayfayı kontrol ediyorum artk gözlerim Allah aşkına duyun sesimizi 2003 mezunuyum 44 yas hayla atanmayı bekliyorum.

Asdep
Asdep - 2 yıl Önce

Bekliyoruz

kararsız seçmen
kararsız seçmen - 2 yıl Önce

sözler tutulsun astep ataması yapılsın