2019 ASDEP 4000 Personel Alımları Ne Zaman Yapılacak? İşte Detaylar (Adaylar İlan Bekliyor)

2019 yılında yayımlanması beklenen ASDEP alımları ne zaman yapılacak, ilanlar ne zaman yayımlanacak? İşte adayların merakla beklediği o ilanın detayları...

2019 ASDEP 4000 Personel Alımları Ne Zaman Yapılacak? İşte Detaylar (Adaylar İlan Bekliyor)

Çok sayıda kişi tarafından merakla beklenen ASDEP alımlarıyla alakalı süreç netleşmedi

Geçtiğimiz aylar itibariyle Cumhurbaşkanı Erdoğan' ın müjdelediği ASDEP personel alımlarının ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Sosyal medya platformlarından ve mail üzerinden bizlere ulaşan ziyaretçilerimiz, asdep alımları konusunda seslerini duyurmamızı istiyorlar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada " Programla, hizmetlerin tüm ihtiyaç grupları için ulaşılabilir olması, sosyal hizmete ihtiyacı olan bireylerin öncelikle yaşadıkları ortamda kendilerine yeterli hale gelmesi, sosyal hizmet ve yardıma ihtiyaç duyan aileye yerinde, etkili ve yaygın bir hizmet sağlanacaktır. Şu ana kadar 3.000 ASDEP personeli istihdam edilmiştir. Önümüzdeki dönemde 4.000 personelin daha istihdam edilmesi, mevzuat altyapısının ve belli bir aşamaya gelinen bilgi işlem altyapısının tamamlanmasıyla Programın ülke çapında etkin bir şekilde uygulanması sağlanacaktır. " ifadeleri kullanılmıştı.

Bakan net bir açıklama yapmamıştı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından TBMM komisyonunda yapılan konuşmada, asdep alımlarıyla alakalı bir tarih verilmemiş " ASDEP görevlilerimiz ile bugüne kadar 1 milyonu aşkın hanede yaklaşık 2,5 milyon vatandaşımızla görüşme yaptık. Hem sosyal hizmet merkezi sayımızı hem de ASDEP personel sayımızı artırarak hizmetlerimizi daha da yaygınlaştırmaya ve ziyaret edilen hane sayısını 2019 yılında muhtarlarımızın da desteğini alarak 2 milyonun üstüne çıkaracağız." şeklinde konuşmuştu.

Adaylar ilan bekliyor

Müjdesi verilen asdep ilanları konusunda adaylar ilanın yayımlanmasını beklediklerini, verilen müjdenin yerine getirilmesini istediklerini belirterek bizlere ulaştılar. Bizler de onların sesini duyurmaya çalışmak amacıyla bu haberimizi ulaştırıyoruz. ASDEP personel alımlarıyla alakalı süreçleri takip ediyor, sizlere aktarıyor olacağız.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 11:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hacer
Hacer - 2 yıl Önce

Ben sosyal hizmet mezunuyum ama nedense onda alım yok

Şeref
Şeref - 2 yıl Önce

Yaş şartı 40a kadar olsun

Selma
Selma - 2 yıl Önce

Yaşı 40 çıkarın rica ediyoruz lütfen

Selma
Selma - 2 yıl Önce

2017 puanıyla bekliyorum diyen kişi üzgünüm ama 2017 puanıyla başvuru yapamazsınız çiftli yılların puanıyla başvuru yapılıyor eskiden oluyordu o ama değiştirildi

Serdest
Serdest - 2 yıl Önce

Önlisans sosyal hizmetleri bosunamı okuduk bizim bölümüde kapsamıyormu

Gerek yok
Gerek yok - 2 yıl Önce

Rica ediyorum şu paramediklerin durumunu da iletin Sağlık Bakanlığına. Bu kadar mezun boşa mı okuyor

asdep ne zaman
asdep ne zaman - 2 yıl Önce

Allah aşkina artik yapin şu alimi.ben 2017 kpss puanla bekliyorum ve yas sarti olmamasi en buyuk umudumuz

ahmet
ahmet - 2 yıl Önce

yapin umutlar yesersin yaa.2017 kpss puaniyla hic alim ypilmadi