TÜBİTAK Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunu Personel ve Memur Alımı Başladı

TÜBİTAK yayımladığı memur alımı ilanına göre bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda alım yapacak. Başvuru süreci başladı. İşte detaylar.

TÜBİTAK Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunu Personel ve Memur Alımı Başladı

Türkiye İş Kurumu ve Resmi Gazete aracılığı ile yayımlanmış olan ilana göre memur ve personel alınacak. İŞKUR ilanı ile memur ve Resmi Gazete ilanı ile Personel alımı yapılacak olup İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde tüm detayları aktaracağız.

İLANLARIN DETAYLARI:

İŞKUR Memur Alımı İlanı:

İŞKUR aracılığı ile yayımlanmış olan TÜBİTAK ilanına göre memur ve Dağıtıcı alımı yapılacak. Alımlar TMY kapsamında adaylar için geçerli olup GEBZE / KOCAELİ illerinde alım yapılacak. Bu kapsamda Memur kadrosuna Ön Lisans mezunu ve Dağıtıcı kadrosuna Lise Mezunu Memur Alımı Yapılacak. Bu kapsamda TÜBİTAK Memur Alımı yapacak olup Memur kadrosu için adayların KPSS'ye girmiş olmaları gereklidir. Ancak KPSS Taban Puan şartı aranmamaktadır. Dağıtıcı pozisyonu için ise KPSS siz Memur Alımı Yapılacak.

Resmi Gazete Personel Alım İlanı:

Resmi Gazete üzerinde duyurulan ilana göre TÜBİTAK Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü ( TÜSSİDE ) Ar-Ge Personeli kadrosunda alım yapacak. Alımlar Lisans mezunu adaylar için geçerli olup buradaki alımlada GEBZE / KOCAELİ ili için geçerlidir.

MEMUR ALIMI ŞARTLARI:

a) T.C. Vatandaşı olmak.

b) Kamu haklarından yasaklanmamış ve devlet memuru olmasına engel bir suç kaydına sahip olmamak.

c) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.

d) 01/01/1985 tarihinde ve sonrasında doğmuş olmak.

e) Erkek adaylar için askerlik ile herhangi bir ilişiği bulunmamak.

f) Kolay ve hızlı öğrenip uygulamaya geçirebilmek.

g) İletişim Becerisi kuvvetli, sorumluluk sahibi ve sonuç odaklı olmak.

h) Ekip çalışmasına yatkın olmak.

ı) Aktif telefon trafiğini yönetebilmek.

i) Tercihen ön muhasebe konusunda bilgisi olmak.

j) Alanında en az 1 yıl tecrübe sahibi olmak ve istenilen deneyime sahip olduğunu çalışılan işyerleri ve SGK'dan alınacak belgeyle ibraz etmek.

DAĞITICI ALIMI ŞARTLARI:

a) T.C. Vatandaşı olmak.

b) Kamu haklarından yasaklanmamış ve devlet memuru olmasına engel bir suç kaydına sahip olmamak.

c) 01/01/1985 tarihinde ve sonrasında doğmuş olmak.

d) Erkek adaylar için askerlik ile herhangi bir ilişiği bulunmamak.

e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.

f) Gelen ve giden kargo, evrak ve dosya yönetimini yapabilmek. g) Aktif telefon trafiğini yönetebilmek.

h) Kolay ve hızlı öğrenip uygulamaya geçirebilmek.

ı) Sözlü iletişimi kuvvetli, güler yüzlü, diksiyonu düzgün olmak.

i) Alanında en az 1 yıl tecrübe sahibi olmak ve istenilen deneyime sahip olduğunu çalışılan işyerleri ve SGK'dan alınacak belgeyle ibraz etmek.

AR-GE PERSONELİ ALIMI ŞARTLARI:

7 Kişilik kadro ile Lisans Bölümleri Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Sistem Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri, İşletme, İktisat, Ekonomi, Ekonomi ve Finans, Ekonometri veya Finansal Ekonometri mezunu personel alınacak.

2 Kişilik kadro ile Lisans Bölümleri Endüstri Mühendisliği, Sistem Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri, İşletme, Çalışma Ekonomisi veya Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu personel alınacak.

BAŞVURULAR:

her iki ilan için de başvuru süreci ilanların yayımlanması ile birlikte başlamıştır. Bu yönde adaylar başvurularını Memur alımı için İŞKUR aracılığı ile yapacak. Ar-Ge personeli alımı için ise TÜBİTAK resmi İnternet adresi üzerinden yapılacaktır.

İŞKUR aracılığı ile başvuru yapacaklar memur kadrosu için ( 00005572128 ) ve Dağıtıcı Kadrosu için ( 00005572190 ) numaralı ilanları inceleyebilirler.

Personel alımı için ise (www.tubitak.gov.tr) adresinden başvuru yapabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2021, 00:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ugur
Ugur - 3 yıl Önce

Kamuda elektrik elektronik mühemdisşne ihtiyaç yok bütün kurumlara bakın yok ama ülkenşn en büyük sorunu enerji kapatın ozaöan