Maliye Bakanlığından İki Duyuru Birden! Memur Alımı Sonuçları Açıklandı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı yeni duyurular yayımladı. İki farklı kadro için yazılı sınavda başarılı olup sözlü sınava katılmaya hak kazananların listesi belli oldu.

Maliye Bakanlığından İki Duyuru Birden! Memur Alımı Sonuçları Açıklandı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı hakkında duyuru yayımladı. 29 Nisan 2021 tarihi ile yayımlanmış olan suyuruya göre Hazine ve Maliye Bakanlığı Giriş sınavına katılmış ve sözlü sınava katılmaya hak kazananların listesi belli oldu. Bu yönde Hazine ve Maliye Bakanlığı Stajyer Hazine Kontrolörlüğü ve Müfettiş yardımcılığı adayları hakkında yapılan duyurular şöyledir.

Stajyer Hazine Kontrolörlüğü Giriş Sınavını Kazananlara İlişkin Duyuru

20-21 Mart 2021 tarihlerinde yazılı kısmı, 13-16 Nisan 2021 tarihlerinde sözlü kısmı yapılan Stajyer Hazine Kontrolörlüğü giriş sınavını başarı ile tamamlayıp, Stajyer Hazine Kontrolörü olmaya asil ve yedek listeden hak kazanan adaylar başarı sırasına göre liste için Buraya Tıklayınız.

Giriş Sınavını “Asil” olarak kazanan adayların 21 Mayıs 2021 Cuma günü mesai saati bitimine kadar aşağıda yer alan belgeleri Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığına iletmeleri gerekmektedir. Giriş Sınavında “Yedek” olarak başarılı olan adayların, Stajyer Hazine Kontrolörü olmaya hak kazanması durumunda kendilerine ayrıca tebligat yapılacaktır.

GEREKLİ BELGELER

1. Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi,

2. Lisans diplomasının aslı ve fotokopisi,

3. Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair belge,

4. KPSS sınav sonuç belgesi,

5. YDS/e-YDS sınav sonuç belgesi,

6. Sağlık durumunun Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya, her türlü iklim ve yolculuk koşullarına elverişli olduğuna dair beyan,

7. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (Kurul Başkanlığı’ndan temin edilecek ve bilgisayar ortamında doldurulacaktır),

8. 6 adet vesikalık fotoğraf,

9. Adli sicil belgesi (son 6 ay içinde alınmış),

10.Halen bir kamu kurumunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak çalışanların, çalıştıkları kamu kurumu, adresi, görev unvanı ve sicil numarasını belirten yazı.

HAZİNE VE MALİYE MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI SÖZLÜ SINAVINA KATILMAYA HAK KAZANAN ADAYLARA İLİŞKİN DUYURU

Yazılı bölümü 10-11 Nisan 2021 tarihlerinde gerçekleştirilen Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı giriş sınavının yazılı bölümünde başarılı olarak sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar (alfabetik olarak) ve sözlü sınav tarihleri aşağıdaki listede yer almaktadır.

Sözlü sınava katılacak adayların aşağıda belirtilen sınav tarihinde, kendilerine ayrılan sınav saatinden en az 15 dakika önce sınavın yapılacağı T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Teftiş Başkanlığı Devlet Mahallesi Dikmen Caddesi No:12 A Blok Kat:2 Çankaya/ANKARA adresinde hazır bulunmaları ve yanlarında geçerli bir kimlik belgesi (T.C. Kimlik Kartı, T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya süresi geçerli pasaport) bulundurmaları gerekmektedir.

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında salgınının seyrine göre yeni tedbirler alınması durumunda sınav gün ve saatlerinde değişiklik yapılması halinde Bakanlığımız resmi internet sayfasında (https://www.hmb.gov.tr) ilan edilecektir. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacak, değişikliğe ilişkin olarak yapılacak ilanlar da tebligat hükmünde olacaktır.

İLGİLİ DUYURU İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2021, 08:50
YORUM EKLE