Maliye Bakanlığı 500 Memur Alım İlanı Yayımlandı! Kimler Başvuru Yapabilir?

Maliye Bakanlığı memur personel alımı yapacak. Yayımlanan ilana göre Maliye Bakanlığı bünyesine toplamda 500 kişilik boş kadro ile memur alımı yapacağını belirtti. Başvuru şartları ve başvuru bilgileri haberimizin devamında yer almaktadır.

Maliye Bakanlığı 500 Memur Alım İlanı Yayımlandı! Kimler Başvuru Yapabilir?

Yayımlanan ilana göre Maliye Bakanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere toplamda 500 kişilik boş kadro ile alım yapacağını açıkladı. Buna göre Maliye Bakanlığı bünyesine 500 Vergi Müfettiş yardımcısı alacak. Adaylar başvuru şartlarını taşımaları dahilinde Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı tarafından yapılacak Giriş Sınavına tabii tutulacaktır. 

Adayların ilgili Giriş sınavına katılabilmeleri için ÖSYM tarafından yapılan 2017 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından A grubu puan türüne göre KPSS17, KPSSP18, KPSS22, KPSS23, KPSS27, KPSSP28, KPSS47 ve KPSS48 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmaları gereklidir. 

Söz konusu Giriş sınavı Yazılı ve sözlü olarak iki aşamadan yapılacak olup, öncelike yazılı sınav yapılackatır. Yazılı sınavdan başarılı olan adaylar ise sözlü sınava davet edilecektir. Giriş sınavı 11 Ağustos 2018 tarihi ile 12 Ağustos 2018 tarihleri arasında Ankara'da dört oturumda yapılacak. Başvuru şartlarını taşıyan ve yazılı sınava katılmaya hak kazanan adaylarıl listesi e-Devlet portalı (www.turkiye.gov.tr), Maliye Bakanlığı (www.maliye.gov.tr) ve Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı (www.vdk.gov.tr) resmi internet sitelerinde yazılı sınavdan en az 10 gün önce ilan edilecektir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Maliye Bakanlığı 500 memur alım ilanına başvuru yapacak adaylardan, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Yazılı sınavın yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmak, EN az dört yıllık lisas eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari birimler fakültelerinden mezun veya bunlara denkliği olan ve YÖK tarafından onaylanmış yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak, Daha önce yapılan Vergi Müfettiş Yardımcılığı Sınavına katılmamış veya en az fazla iki defa katılmış olmak, Sağlık açısından görevini yapmasına enge olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularına 02 Temmuz 2018 tarihi itibari ile başlayabilir ve en geç 20 Temmuz 2018 tarihine kadar saat 17:00 a kadar başvurularını gerçekleştirmeleri şarttır. Buna göre başvurular, Giriş Sınavına Vergi Denetim Kurulu Başkanlığının resmi internet sitesindeki Sınav Başvuru Formunu doldurmak suretiyle başvuracaklardır. Sınav Başvuru Formunun doldurulmasına ilişkin açıklamalar internet sitesinde yer almaktadır. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İlanın Tam Metni

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2018, 14:32
YORUM EKLE