Maliye Bakanlığı 40 Memur Alımı Başvurusu Başladı! Yaş, KPSS Eğitim Şartı?

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı başvurusu başladı. Hazine ve Maliye Uzman Yardımcısı alımı yapılacak. Başvuru şartları ve ekranı haberde.

Maliye Bakanlığı 40 Memur Alımı Başvurusu Başladı! Yaş, KPSS Eğitim Şartı?

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan duyuruya göre Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 40 kişilik kadro ile memur alımı yapacağını bildirmişti. Başvuru süreci Bugün itibari ile başladı. Adaylardan aranan şartlar ve başvuru bilgilerini sizlerle haberimizde paylaşacağız.

Başvurular Başladı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı 40 Uzman yardımcısı alımı başvuru süreci Başladı. Adaylara başvuru için 10 günlük süre verilecek olup başvurular sadece Elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.

Başvuru Tarihleri: 5 - 19 Eylül 2022

Başvuru Ekranı: https://www.turkiye.gov.tr/hazine-ve-maliye-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

İki Aşamalı Giriş Sınavı Yapılacak!

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı için yapılacak değerlendirme sonrası iki aşamalı Uzman Yardımcısı Giriş sınavı yapılacaktır. Bu kapsamda Yazılı sınav klasik usulle ve tek oturumda gerçekleştirilecektir. Sınav yapılacak değerlendirme sonucuna göre 9 Ekim 2022 tarihinde Ankara'da gerçekleştirilecek.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Nitelikler Nedir?

Uzman yardımcısı alımı KPSS Puanı ve Eğitim seviyesi ile alım yapılacak. Ayrca Memuriyet için belirtilen niteliklerin sağlanıyor olması gereklidir.

Yaş Şartı:  2022 Ocak ayının ilk günü itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak. Yani 1.1.1987 ve sonrası doğumlu olmak.

KPSS ve Eğitim Şartı Nedir?

Hukuk Fakültesi Mezunu 10 Uzman Yardımcısı alınacak olup 2020 veya 2021 yılı KPSS'den KPSS P5, KPSS P7, KPSS P8 veya KPSS P11 puan türünden en az 75 puan almış olmak.

En az dört yıllık lisans eğitimi veren siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezunu 30 Uzman yardımcısı alımı için 2020 veya 2021 yılı KPSS'den KPSS P13, KPSS P17, KPSS P18, KPSS P27, KPSS P28, KPSS P36, KPSS P47 veya KPSS P48 puan türünden en az 75 puan almış olmak.

İLANN TAM METNİ

YORUM EKLE