Maliye Bakanlığı 2020 Yılı İçin 2000 Memur Alımı Daha Yapacak! Tarihler Belli Oldu

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesine 2020 yılı için 2000 memur alımı daha yapacak. Berat Albayrak sınav tarihleri hakkında açıklama yaptı. İşte şartlar.

Maliye Bakanlığı 2020 Yılı İçin 2000 Memur Alımı Daha Yapacak! Tarihler Belli Oldu

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2000 memur alımı gerçekleştirecek. Geçtiğimiz aylarda Maliye Bakanı tarafından yapılan açıklamaya göre farklı kadrolarda olmak üzere 2000 kişilik kadro için sınav yapılacak. Bu yönde Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından sınav tarihleri ve alım yapılacak kadrolar hakkında detaylı bilgi geldi. Hatta Bakan başvuru şartları hakkında da açıklama yaparak detayları paylaşmıştı. Sınav tarihi yaklaştı. Peki alım yapılacak kadrolar nedir? Kimler başvuru yapabilir? Başvurular ne zaman?

ALIM KADROLARI:

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2000 kişilik boş kadro ile 1000 Gelir Uzman Yardımcısı, 500 Hazine ve Maliye Uzman Yardımcısı, 300 Defterdarlık Uzman Yardımcısı ve 200 Vergi Müfettiş Yardımcısı alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2000 memur alımı için adaylardan genel olarak 657 sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu kapsamda,

- Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum olmamak,

- Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,

- Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,

- Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

- Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,

ÖZEL ŞARTLAR NEDİR?

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesine alımını yapacağı kadrolar için, adaylardan, 2019 ve 2020 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 80 puan almış olmak ve Giriş sınavına katılcak adayların sınavın yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmaları gereklidir. Bu kapsamda sınav 2020 yılında yapılacağı için adayların 01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlu olmaları gereklidir.

EĞİTİM ŞARI VE DETAYLI ÖZEL NİTELİKLER İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

SINAV TARİHLERİ BELLİ OLDU!

Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılmış olan Açıklamaya göre sınavlar Ekim ayı içerisinde başlayacak. Bu kapsamda,

  • HMB Uzman yardımcısı sözlü sınavı 26 Ekim 2020 tarihinde yapılacak.
  • HMB Vergi Müfettiş yardımcısı, Defterdarlık uzman Yardımcısı ve Gelir Uzman yardımcısı alımları için Yazılı sınav 24 Ekim 2020 tarihinde ve Sözlü sınav 07 Aralık 2020 tarihinde yapılacak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Bakanın açıklamasına göre sınavlar Ekim Ayının sonunda yapılacağından başvuru süreci önümüzdeki haftalarda başlanması beklenmektedir. Buna göre Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı başvuruları 5 ile 9 Ekim 2020 tarihleri arasında başlayabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Merve nisa
Merve nisa - 2 yıl Önce

Bu haber eski neden yeni gibi yayınlıyorsunuz !!!!

RAMAZAN YÜKSEL
RAMAZAN YÜKSEL - 2 yıl Önce

Bu haber 6 aylık yeni değil

Fatih
Fatih - 2 yıl Önce

Başvurular nerede yayınlanıyor.hala yayınlanmadımı acaba bulamadım