Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcısı Alımı Sonuçlar Ne Zaman? Sınav Konuları Nedir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesine memur alımı için geçtiğimiz gün ilan yayımlamıştı. Başvurularda bugün son gün. Peki Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcısı Alımı Sonuçlar Ne Zaman? Sınav Konuları Nedir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2020 yılı memur alımı ilanlarını yayımlamıştı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilana göre Hazine ve Maliye Bakanlığı 15 kişilik boş kadrosu ile Müfettiş Yardımcısı alımı yapacak. Bu kapsamda başvurularda artık son güne gelindi. Peki söz konusu Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcısı alımı sonuçları ne zaman açıklanacak?

BAŞVURULARDA SON GÜN!

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesine alacağı Müfettiş Yardımcısı adaylarından başvuruları 09 Kasım 2020 tarihi itibari ile almaya başladı. Adaylar başvurularını en geç 18 Kasım 2020 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. 

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2020 yılı için 15 kişilik kadro ile Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcısı alımı yapacak. Alımlar Giriş sınavı ile yapılacak. Peki Sınav ne zaman? Konuları nedir? Başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

BAŞVURU SONUÇLARININ AÇIKLANMASI:

Hazine ve Maliye Bakanlığı yayımladığı ilanda başvuru sonuçlarının açıklanması hakkında herhangi bir bilgi paylaşmadı. Ancak yapılan açıklamaya göre,

Başkanlığa yapılan başvurular sınav kurulu tarafından değerlendirildikten sonra yazılı sınava katılmaya hak kazanan adaylar, Bakanlık resmi internet sayfasında (https://www.hmb.gov.tr) ilan edilecektir. Bu ilan tebligat hükmündedir. Başkanlık adaylara ayrıca bildirim yapmayacaktır.

GİRİŞ SINAVI NE ZAMAN?

Hazine ve Maliye Müfettiş yardımcısı alımı için Giriş sınavı iki aşamalı yazılı ve sözlü olarak yapılacak. 

Yazılı sınav, 5-6 Aralık 2020 tarihlerinde sabah ve öğleden sonra olmak üzere dört ayrı oturumda Ankara'da T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı Eğitim Merkezinde (25 Mart Mahallesi, İstiklal Caddesi No:7, 06200 Yenimahalle/ANKARA) gerçekleştirilecektir.

YAZILI SINAV KONULARI:

Yazılı sınav, klasik usulde dört ayrı oturumda yapılacaktır. Yazılı sınav konuları aşağıda belirtilmekte olup, sınavda adayların hukuki, iktisadi ve mali sorunları değerlendirmeleri, yorumlamaları ve çözüm yolları önermelerini sağlayacak sorulara da yer verilebilir.

Maliye: Maliye Teorisi ve Maliye Politikası, Vergi Teorisi ve Türk Vergi Sisteminin Genel Esasları, Kamu Maliyesi.

İktisat: Mikro ve Makro İktisat, İktisadi Düşünceler Tarihi, Para Teorisi ve Politikası, Türkiye Ekonomisi, Uluslararası İktisadi Kuruluşlar, Güncel Ekonomik Sorunlar.

Hukuk: Anayasa Hukuku (Genel Esaslar), İdare Hukukunun Genel Esasları ve İdari Yargı, Ceza Hukuku ve Ceza Muhakemeleri Usulünün Genel Esasları, Medeni Hukuk (Aile Hukuku ve Miras Hukuku hariç), Borçlar Hukuku (Genel Esaslar), Ticaret Hukuku (Deniz Ticareti ve Sigorta Hukuku hariç).

Muhasebe: Genel Muhasebe, Temel Şirketler Muhasebesi, Temel Maliyet Muhasebesi, Mali Tablolar Analizi.

SONUÇLAR AÇIKLANDIĞINDA ANINDA BİLDİRİM ALMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

Android İşin Olsa Uygulamamız

İOS İşin Olsa Uygulaması

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2020, 11:08
YORUM EKLE