Hazine ve Maliye Bakanlığı Ankara ve İstanbul İlerinde 100 Memur Alacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesindeki memur eksikliğini karşılamak üzere Ankara ve İstanbul illerinde 100 memur alımı yapacağını belirtti. İşte şartlar.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Ankara ve İstanbul İlerinde 100 Memur Alacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı 100 kişilik boş kontenjan ile memur personel alımı yapacağını belirtti. Alımlar farklı illerde yapılacak olup ayrıca farklı alanlarda yapılacaktır. Bu bağlamda Hazine ve Maliye Bakanlığı füzeneyeceği Hazine ve Maliye Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı ile değerlendirme yapılacak olup sonuçlara göre atama yapılacaktır.

İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde Hazine ve Maliye Bakanlığı  100 memur personel alımı ilanı hakkında başvuru şartlar ve ilanın detaylarını aktaracağız.

KADRO DAĞILIMI:

Ankara ili için 62 kişilik boşluk ile alım yapılacak Bu kapasamda, 8 Hukuk, 12 İktisat, 11 İşletme, 6 Maliye, 3 Uluslararası İlişkiler, 10 Ekonometri, 2 Makine Mühendisliği, 4 Bilgisayar Mühendisliği ve 7 Endüstri Mühendisliği alımı yapılacak.

İstanbul ili için ise 38 kişilik boş kadro ile alım yapılacak. Bu yönde alımlari 2 Hukuk, 12 İktisat, 11 İşletme, 2 İstatistik, 1 Bilgisayar Mühendisliği, 9 Endüstri Mühendisliği alanlarında alım yapılacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
  • Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak (01/01/1985 tarih ve sonraki doğumlular başvurabilecektir),
  • En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler, mimarlık, mühendislik, fen-edebiyat, iletişim fakülteleri ile diğer fakültelerin veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarının TABLO 1 ve TABLO 2’de belirtilen öğrenim dallarından (bölümlerinden) mezun olmak,
  • İngilizce diline ilişkin olarak yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) veya buna denkliği T.C. Yüksek Öğretim Kurulu Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliği bulunan başka bir sınavdan en az 70 puan aldığına yönelik geçerli belgeye sahip olmak,
  • ÖSYM tarafından 2018 ve 2019 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarına (KPSS) katılmış ve özel şartlar bölümünde belirtilen geçerli puana sahip olmak,
  • Başvuruyu süresi içerisinde yapmış olmak.

BAŞVURULAR:

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı başvuruları 27 Ocak 2020 tarihi itibari ile başlayacak olup en geç 07 Şubat 2020 tarihine kadar yapılması gereklidir. Bu yönde başvurular Hazine ve Maliye Bakanlığı resmi İnternet adresi üzerinden (www.hmb.gov.tr) elektronik ortamda yapılacaktır. Sadece başvuru şartlarını taşıyan adayların başvuruları geçerli sayılacak olup adayların KPSS ve YDS'den almış oldukları puanlar değerlendirilerek sınava çağırılacaklardır.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2020, 22:13
YORUM EKLE