Hazine ve Maliye Bakanlığı 250 Defterdarlık Uzman Yardımcısı Alımı İlanı 2022 Şartları

Hazine ve Maliye Bakanlığı 250 Memur Alımı için ilan yayımladı. Farklı Şehirlerde 250 Defterdarlık Uzman Yardımcısı alımı yapılacak.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 250 Defterdarlık Uzman Yardımcısı Alımı İlanı 2022 Şartları

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2022 yılı memur alımı müjdesi geldi. Resmi gazetede yayımlanan ilana göre Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesindeki eksikliği eksikliği karşılamak üzere 2022 yılı 250 kişilik boş kadro ile Uzman yardımcısı alımı yapılacağı bildirildi.

Bu yönde Bakanlık Türkiye Geneli farklı şehirlerde olmak üzere Taşra Teşkilatındaki Defterdarlıklarda 250 kişilik boş kadro ile Defterdarlık Uzman Yardımcısı alımı yapılacak. Peki Adaylardan hangi nitelikler aranacak? Başvuru Süreci ne zaman başlayacak?

Hazina ve Maliye Bakanlığı Defterdarlık uzman Yardımcısı alımı sınavı sözlü olarak Ankara'da yapılacaktır.

Tüm detayları İşin Olsa ekibi olarak siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız.

Türkiye Geneli 250 Memur Alımı İle Göre Dağılım:

2022 Yılı Defterdarlık Uzman Yardımcısı Alımı Başvuru Şartları Ne Olacak?

Yapılacak Defterdarlık Uzman Yardımcılığı Giriş sınavı ile farklı alanlarda alım yapılacak. Bu kapsamda adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. Maddesindeki nitelikler aranacak. Buna göre,

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya Askerlik ile ilgisi olmamak,

Özel Olarak ise adaylardan KPSS, Yaş ve Eğitim nitelikleri aranacaktır.

KPSS Şartı Ne Olacak?

Adaylardan 2020 veya 2021 yıllarında yapılmış Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP45, KPSSP46, KPSSP47 veya KPSSP48 puan türlerinden en az 70 puan almış olmak gereklidir.

En Az Dört Yıllık Eğitim Şart!

Bakanlık Uzman Yardımcılığı Giriş sınavı sadece lisans mezunu olan adaylardan yapılacak. Bu yönde En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler ile diğer fakültelerin veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak zorunludur.

Yaş Şartı Ne Olacak?

Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak gereklidir. Yani 01 Ocak 1987 ve sonrası doğumlu olanlar başvuru yapabileceklerdir.

Başvuru Süreci Ne Zaman Başlayacak?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Defterdarlık Uzman Yardımcısı alımı için başvuru süreci 31 Ocak 2022 tarihi ile başlayacak olup en geç 11 Şubat 2022 tarihine kadar yapılacak başvurular kabul edilecektir. Başvurular sadece Elektronik ortamda kariyer adresi üzerinden alınacak. Sınava yapılacak başvurular KPSS puanı değerlendirmesine göre kadro sayısının 3 katı kadar aday değerlendirmeye alınacak Giriş sınavına davet duyurusu yayımlanacak.

İlan hakkında ve sınav hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıdan ilanın tam metnini kullanabilirsiniz.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2021, 04:14
YORUM EKLE