Hazine ve Maliye Bakanlığı 130 Memur Alımı Başladı! KPSS Şartı Yok

Bakanlığa memur alımı başvuru süreci başladı. Farklı alanlarda KPSS şartı olmaksızın 130 memur alımı yapılacak. Başvuru ekranı burada.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 130 Memur Alımı Başladı! KPSS Şartı Yok

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı başvuru süreci başladı. Yayımlanan ilana göre Bakanlık bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 130 memur alımı yapacak. Alımlar İç Denetçi Aday Belirlene Sınavı ile yapılacak olup sadece belirtilen nitelikleri taşıyan adaylar başvuru yapabilecek. KPSS siz Memur Alımı için başvurular şahsen veya posta yolu ile yapılacak.

Yayımlanan ilan ile İç Denetçi Sertifika Eğitimine katılacak 100 Genel Katılımcı kontenjanından, 30 Bilgi Teknolojileri Kontenjanından olmak üzere 130 iç denetçi adayı alınacak.

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI!

Hazine ve Maliye Bakanlığı 130 memur alımı ilanı 5 Ekim 2021 tarihi ile yayımlanmış olup başvuru süreci Bugün 21 Ekim 2021 tarihi ile başlamıştır. Şahsen veya Posta yolu yapılacak başvurular için adaylar en geç 3 Kasım 2021 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvuru tarihleri arasında Kurulun 4. Cadde (Kazakistan Caddesi) No: 112 Kat: 4 Emek/Ankara adresine şahsen veya posta yoluyla yapabileceklerdir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Kurul, adayların başvuru koşullarını taşıyıp taşımadıklarının kontrolünü yaparak koşulları taşıyan adayları ÖSYM’ye bildirecektir.

Kurul tarafından ön başvurusu kabul edilip ÖSYM’ye bildirilen adaylar, ÖSYM’ye başvurularını 08-11 Kasım 2021 tarihleri arasında bir başvuru merkezinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından veya https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapacaklar ve sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

İlgili ilana başvuru için KPSS Şartı talep edilmiyor. 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesi kapsamında şartları aranacak. Ayrıca ilgili alanlarda Lisans mezunu olmak, 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununa (Kanun) tabi genel yönetim kapsamındaki kamu idarelerinde (Kanuna ekli (I)-(IV)) sayılı cetvellerde yer alan kamu idareleri ile mahalli idarelerde çalışmış olma şartını yerine getirmek, Yabancı dil sınavından puan sahibi olmak ve 45 yaşından büyük olmamak şartları aranacak.

TÜM BAŞVURU ŞARTLARI BURADA

BAŞVURU BELGELERİ VE BAŞVURU FORMU:

İç Denetçi Sertifika Eğitimine katılacak 100 Genel Katılımcı kontenjanından, 30 Bilgi Teknolojileri Kontenjanından olmak üzere 130 iç denetçi adayının belirlenmesi amacıyla 05/12/2021 tarihinde Ankara’da “İç Denetçi Aday Belirleme Sınavı” yapılacaktır.

Sınav ilanı için tıklayınız

Sınav kılavuzu için tıklayınız

Genel Katılımcı Grubu başvuru formu için tıklayınız

Bilgi Teknolojileri Grubu Başvuru Formu için tıklayınız

YORUM EKLE