1000 GUY Alımı Yazılı Sınav Hakkında Karar Yayımlandı! Sınav Ne Zaman?

Gelir İdaresi Başkanlığının aldığı 1000 kişlik boş kadro ile GUY adaylarına yapacağı sınav hakkında karar açıklandı. Yazılı GUY sınavı ne Zaman? Detaylar haberimizde.

1000 GUY Alımı Yazılı Sınav Hakkında Karar Yayımlandı! Sınav Ne Zaman?

Gelir İdaresi Başkanlığı uzun süredir GUY alımı yapmıyordu. Ancak Ekim ayında yayımladığı ilan ile Türkiye Geneli 1000 Gelir Uzman yardımcısı alımı yapacaktı. Başvurular tamamlanmış olup adaylar sınavlara hazırlanmaktaydı. Ancak yazılı GUY alımı için yeni kararlar yayımlandı.

GUY ALIMI GİRİŞ SINAVI ERTELENDİ!

Gelir İdaresi Başkanlığı 04 Aralık 2020 tarihi itibari ile Resmi Gazetede Karar yayımladı. Yayımlanan karara göre GUY alımı sınavı ileri bir tarihe ertelendiği belirtildi. Şimdi ise adaylar GUY alımı sınavının ne zaman yaılacağını bekleyecek. Aım ilanı için çok bekleyen adaylar şimdide pandemi yüzünden sınavı bekleyecekler.

RESMİ GAZETE KARARI:

Gelir İdaresi Başkanlığından:

ERTELEME İLANI

27.10.2020 tarihli ve 31287 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan, Gelir İdaresi Başkanlığınca 12 Aralık 2020 tarihinde yapılacak olan Gelir Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavının yazılı bölümü, Covid-19 salgını nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmiştir. Sınavın yapılacağı tarih Başkanlığımız internet sitesinde (//www.gib.gov.tr) daha sonra duyurulacaktır.

GUY GİRİŞ SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Ertelenen GUY alımı için adaylar bekleyişe geçtiler. Erteleme kararında sınav ne zaman yapılacağı hakkına bir bilgi paylaşılmamış. Pandemiye bağlı olarak sınav süreci de buna bağlı ilerleyecektir. 

SINAVIN ERTELENMESİ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZİ YORUM OLARAK ATABİLİRSİNİZ.

GUY alımı sınavı hakkında gelecek yeni kararlardan anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirerek anında haberdar olabilirsiniz. İşin Olsa İOS Mobil Uygulaması İçin BURAYA, İşin Olsa Android Mobil Uygulaması İçin BURAYA tıklayarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz

YORUM EKLE