TYP Kura Sonuçları Açıklandı ! Sorgulama Nereden Yapılacak ?

6 bin 800 kişinin beklediği TYP kura sonuçları açıklandı ! Kura sonuçlarını adaylar nereden öğrenebilecekler ? Tüm detaylar ve gelişmeler haberimzidedir.

TYP Kura Sonuçları Açıklandı ! Sorgulama Nereden Yapılacak ?

TYP kapsamında Ekim ayı genelinde yapılan başvurulardaadaylar güvenlik görevlisi ve temizlik görevlisi olarak istihdam edilecek olup alımlar Türkiye’nin birçok ilinde gerçekleştirilecek. Toplamda 6 bin 800 kişi istihdam edilecek olup noter huzurunda gerçekleştirilecek olan kura çekimi sonrasında kurada ismi çıkanlar7 Kasım 2019 ile 30 Haziran 2020’ye kadar isimleri belirtilen okullarda ilgili kadrolarda görev alacak.

TYP Başvuru Şartları Nelerdir ?

TYP kapsamında istihdam edilecek olan adayların sağlaması gereken şartlar arasında Türk vatandaşı olmak, İŞKUR’a kayıtlı olmak, 18 yaşından büyük olmak, Emekli olmamak ve emekliliğe hak kazanmış durumda olmamak, Açık öğretim sayılmamakla birlikte herhangi bir örgün eğitime kayıtlı olmamak, Yetim ya da malul aylığı almıyor olmak, İşsiz olmak şartlarının sağlaması istenmekle birlikte adaylar bu program kapsamında 9 ay istihdam edilecek ve günde en fazla 9 saat çalışmak şartları yer almaktadır.

TYP Kura Sonuçları Nereden Sorgulanacak ?

İŞKUR tarafından gerçekleştirilen TYP ilan sonuçlarına bulundukları şehirlerin il milli eğitim müdürlüğü internet adresi üzerinden ulaşabilmektedirler. Ayrıca TYP kura sonuçları ise İŞKUR il müdürlüklerinden öğrenildiği gibi İŞKUR paneli üzerinden de sorgulanabilmektedir.

https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx

TYP Kapsamında Ödenen Ücret

TYP kapsamında istihdam edilecek olan adaylara 2.020,90 TL Asgari Ücret ödenecek olup sosyal güvelik prim ve vergi giderleri de karşılanacaktır. Personelin haftalık çalışma saati ise 45 saat olarak yer almaktadır. Ayrıca personeller kurumdaki yöneticiye bilgi vermek koşulu ile 14 gün de ücretsiz izin kullanabilecektir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut47
Mahmut47 - 1 yıl Önce

Sayin cumhurbasaknim ve degerli sayin yetkililer bizle bu kurum surekli kadro kalici daimi calismak hizmet hetmek ve kalmak istiyorum biz daima devletimize vatanimza tum yetkililere guveniyoruz bize kadro veri n saygilarimla hurmeetlerimi sunarim