Sağlık Bakanlığı 10 Bin Personel Alacak

Sağlık Bakanlığı 10 Bin Personel Alacak

Sağlık Bakanlığı 10 Bin Personel Alacak

Sağlık Bakanlığı 10 Bin Personel Alacak

Personel alımı konusunda Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş'le yapılan röportajda Sağlık Bakanlığı’na Haziran ayına kadar 10 bin personel alınacağı açıklandı. İşte Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş’ün Açıklamaları 2015 yılında Sağlık Bakanlığı’na 20 bin civarında personel alınacağı daha önce açıklanmıştı. Fakat hangi birime kaç personel alınacağı konusunda bir netlik yoktu. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş atama takvimi ile ilgili açıklama da yaptı. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş açıklamasında yılsonuna kadar kaç personel alacaklarını netleştirdiklerini belirtti. Gümüş, “Ocak ayında yaptığımız görüşmede de Sağlık Bakanlığı yaklaşık 15 bin memur alımı yapacak. 8 bin de hizmet alımı personeli alınacak. Toplam 23 bin personel alımı yapacağız.

Ayrıca yıllık 2 bin doktor da mezun oluyor. Onları da sayarsak toplam memur ataması 17 bin olmuş oluyor. Alacağımız personelin 10 binini Haziran ayına kadar alacağız” dedi. Haziran ayına kadar ilanların verileceğini belirten Gümüş, bu yıl alınacak personelin 7 bin kadarının hemşire ve ebe olacağını söyledi. Aynı zamanda sağlık teknikeri, ve diş hekimlerinin de bulunduğu ünvanlarda personel alımı yapılacak. Ancak personel alımının büyük çoğunluğu ebe, sağlık teknikeri ve hemşirelerden oluşacak. 900’e yakın diş hekimi alınacak. Diş hekimleri Aile hekimleri ve Aile Sağlık Merkezleri'nde istihdam edilecek. 10 bin personel alımı sadece Haziran ayında olmayacak. Haziran ayı öncesinde de ilanlar verilecek ve personeller alınacak.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 14:04

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE