KPSS Açıklandı! Gözler PAEM Komiser Alımı İlanında

ÖSYM 22 Ekim sabahı KPSS sonuçlarını açıkladı. Şimdi gözler PAEM tarafından yapılacak olan komiser yardımcısı alımına çevrildi. Alım ne zaman yapılacak?

KPSS Açıklandı! Gözler PAEM Komiser Alımı İlanında

6 Eylül tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS 22 Ekim sabah saatlerinde açıklandı ve ilgili sınava giren adaylar T.C. kimlik numaraları ÖSYM şifreleri aracılığı ile sonuçlarını sorguladı. Buna göre sonuçların öğrenilmesi ile birlikte çok sayıda adayın beklediği Polis Amirleri Eğitim Merkezi PAEM ilanına gözler çevrildi. Peki komiser yardımcılığı ilanı ne zaman yayımlanacak, alım ilanına yönelik resmi bir duyuru var mı?

POMEM Yedek Alımları Başladı

POMEM eğitimleri bilindiği üzere başladı ve şu an için korona virüse yönelik olumsuz bir tablo izlenmedi ve öğrencilerin durumları anlık olarak takip ediliyor. Her hangi bir sıkıntının yaşanmaması dolayısı ile dün Polis Akademisi duyuru yayımladı ve ilk yedeklere yönelik ilan geldi. Buna göre olumlu haber PAEM ilanı bekleyenlerin yüzünü güldürdü.

PAEM İlanı Ne Zaman Gelecek?

POMEM’den yedek duyurusu gelmesi ile birlikte şimdi gözler PAEM’e çevrildi. Buna göre Polis Amirleri Eğitim Merkezi PAEM üzerinden ilanın kamuoyuna yayımlanması ile birlikte adaylar müracaatlarını gerçekleştirebilecek. Öyle ki komiser yardımcılığında adayların müracaat edebilmek için Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS’den 70 ile üzerinde puan alması gerekmektedir. 70 üzerinde puan alamayan ya da 69,90 gibi uç puan alan adaylar da maalesef PAEM ilanına müracaat edemeyecektir.

YORUM EKLE